Wyzwanie projektowe. Humble Architecture na Mount Everest

Wyzwanie projektowe. Humble Architecture na Mount Everest

Plakat wydarzenia

Globalny kryzys klimatyczny uwypuklił wpływ budownictwa i architektury na środowisko oraz znaczenie przemyślanych projektów, które poprawiają życie użytkowników i traktują otoczenie z szacunkiem. Organizatorzy konkursu zauważają, że mimo wszystko nie udało się ograniczyć potrzeb ego architektów, którzy – dążąc do tego, by zostać zauważonym w branży – sięgają po efektowne, lecz szkodliwe dla natury rozwiązania.

Aby wprowadzić do świata architektury zwyczaj zwracania uwagi na potrzeby środowiska zamiast skupiania się wyłącznie na atrakcyjnym wyglądzie projektu, platforma Bee Breeders organizuje konkursy z serii Humble Architecture. Każda edycja konkursu stawia przed uczestnikami zadanie zaprojektowania zrównoważonego obiektu architektonicznego, który powstanie w znanym miejscu.

Tym razem architekci będą musieli zaprojektować toaletę na szczycie Mount Everest. Budynek ma być zrównoważony i powinien dobrze wpis Jak piszą organizatorzy, „poważny problem stanowi wpływ wędrowców, którzy nie mają miejsca na odpoczynek. Cząsteczki ludzkich odchodów mogą zanieczyszczać śnieg, a nawet unosić się w powietrzu i powodować choroby u innych podróżnych i mieszkańców. […] szkody wyrządzone przez turystykę mogą w efekcie zniweczyć jej korzyści gospodarcze, zwłaszcza na obszarach wrażliwych”.

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 15 listopada 2021. Na zwycięzcę wyzwania czeka nagroda pieniężna w wysokości 3 tys. USD. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.