YO Parking. Konkurs

YO Parking. Konkurs

Materiały organizatora

Konkurs YO Parking ma na celu zebraniu najlepszych projektów wieży parkingowej w jednym z dużych miast. Wieża ma na celu odciążyć ulice miasta, tworząc alternatywne miejsca parkingowe.

Wraz ze świadomością klimatyczną i znacznie większym niż kiedykolwiek ruchem w miastach rośnie również nasza determinacja, aby zmieniać nasze aglomeracje w bardziej przyjazne naturze i mieszkańcom. Jeszcze do niedawna miasta budowane były tak, aby sprzyjać ruchowi samochodowemu. Dziś myślimy o tym, jak ułatwić transport środkami będącymi w zgodzie ze środowiskiem. Wyzwaniem w konkursie jest stworzenie projektu wieży parkingowej, która uwzględnia potrzeby kierowców i zapewnia wygodę oraz przyjemne doświadczenia estetyczne.

W jaki sposób wieża parkingowa może być bardziej przyjazna dla miasta, w którym się znajduje i jego mieszkańców? Czy dzięki zmianie typologii parkingów możemy ulepszyć nasze miasta? Projektujący będą musieli wykazać się rozeznaniem w dzisiejszych standardach i potrzebach użytkowników, a także wybiec myślami w przyszłość, aby obiekt służył miastu jak najdłużej, nie tracąc nic ze swojej funkcjonalności.

W konkursie mogą wziąć udział wszyscy chętni, również studenci i amatorzy. Zwycięzcy otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.