Yibin Station Gateway Development

Yibin Station Gateway Development

Yibin Station Gateway Development, zdj. Studio Pelli Clarke & Partners

Studio Pelli Clarke & Partners, we współpracy z Sichuan Provincial Architectural Design and Research Institute wygrało międzynarodowy konkurs na nowy projekt Yibin Station Gateway Development. Projekt odpowiada na przyszły status miasta Yibin, które ma się stać ważnym węzłem komunikacyjnym, który połączy cztery największe ośrodki miejskie zachodnich Chin.

Projekt Yibin Station Gateway Development czerpie inspirację z form lasu bambusowego – bryły architektoniczne mają podkreślić jego ogromną odporność i stałość. Zwycięska propozycja Pelli Clarke & Partners wykorzystuje sąsiednie tereny zielone, komponując je ze środowiskiem miejskim. Ta wielowarstwowa zielona infrastruktura zaoferuje miastu dziesiątki wielofunkcyjnych lokali i elastycznych miejsc pracy. Sercem obiketu jest muzeum kultury Yibin, którego celem jest edukacja lokalnych mieszkańców w kwestiach kultury i historii lokalnej.

Yibin Station Gateway Development, zdj. Studio Pelli Clarke & Partners

 

„Znajdując innowacyjne rozwiązania problemów spowodowanych ukształtowaniem terenu, projekt szanuje lokalną kulturę i umiejętnie integruje unikalny kontekst geograficzny, jest przyszłościowy i przyczynia się do rozwoju Yibin, otwierając nowe możliwości projektowania obszarów miejskich. W pełni zintegrowany z otoczeniem projekt przedstawia świetlaną przyszłość Yibin, miasta nauki i innowacji, a także miejsca, do którego chętnie przyjeżdżają turyści” – mówią architekci z firmy Pelli Clarke & Partners.

Yibin Station Gateway Development, zdj. Studio Pelli Clarke & Partners

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.