Architektura spotyka naukę w projekcie The Cube
Naukowcy z Politechniki Drezdeńskiej we współpracy z niemiecką praktyką architektoniczną Henn, prezentują pierwszy na świecie betonowy budynek, który zamiast stali wykorzysta włókna węglowe.
Studio Pelli Clarke & Partners, we współpracy z Sichuan Provincial Architectural Design and Research Institute wygrało międzynarodowy konkurs na nowy projekt Yibin Station Gateway Development. Projekt odpowiada na przyszły status miasta Yibin, które ma się stać ważnym węzłem komunikacyjnym, który połączy cztery największe ośrodki miejskie zachodnich Chin.
Projekt Yibin Station Gateway Development czerpie inspirację z form lasu bambusowego – bryły architektoniczne mają podkreślić jego ogromną odporność i stałość. Zwycięska propozycja Pelli Clarke & Partners wykorzystuje sąsiednie tereny zielone, komponując je ze środowiskiem miejskim. Ta wielowarstwowa zielona infrastruktura zaoferuje miastu dziesiątki wielofunkcyjnych lokali i elastycznych miejsc pracy. Sercem obiketu jest muzeum kultury Yibin, którego celem jest edukacja lokalnych mieszkańców w kwestiach kultury i historii lokalnej.
„Znajdując innowacyjne rozwiązania problemów spowodowanych ukształtowaniem terenu, projekt szanuje lokalną kulturę i umiejętnie integruje unikalny kontekst geograficzny, jest przyszłościowy i przyczynia się do rozwoju Yibin, otwierając nowe możliwości projektowania obszarów miejskich. W pełni zintegrowany z otoczeniem projekt przedstawia świetlaną przyszłość Yibin, miasta nauki i innowacji, a także miejsca, do którego chętnie przyjeżdżają turyści” – mówią architekci z firmy Pelli Clarke & Partners.
Naukowcy z Politechniki Drezdeńskiej we współpracy z niemiecką praktyką architektoniczną Henn, prezentują pierwszy na świecie betonowy budynek, który zamiast stali wykorzysta włókna węglowe.
Pierwsza wystawa Zaha Hadid Architects zatytułowana „ZHA Close Up – Work & Research” w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Szanghaju jest już otwarta dla zwiedzających. Wystawa przedstawia ewolucję projektów Zaha Hadid Architects na przestrzeni ostatnich 40 lat.
Przez kontrowersje wokół weneckiego La Biennale mogliśmy zapomnieć o obserwowaniu wydarzeń z naszego rodzimego podwórka. A już w ten weekend rozpocznie się wielkie święto projektowania wnętrz, organizowane przez Akademię Sztuk Pięknych w Krakowie.
Ukończenie studiów architektonicznych wiąże się z uzyskaniem tytułu zawodowego architekta, jednak okazuje się, że dla absolwentów, którzy chcą pracować w zawodzie, nie jest to koniec nauki i egzaminów. Bez odpowiednich uprawnień nie można bowiem podpisywać projektów budowlanych własnym nazwiskiem i ponosić za nie odpowiedzialności. Znacząco ogranicza to więc możliwości działalności zawodowej, a także zarobki. Architekci z uprawnieniami są bowiem w cenie. Jak je zdobyć?
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.