Wielkimi krokami zbliża siÄ™ kolejna edycja London Design Biennale, na którym prezentowane sÄ… najciekawsze propozycje projektantów z caÅ‚ego Å›wiata. IAM zaprasza wszystkich chÄ™tnych do wziÄ™cia w udziaÅ‚u w konkursie na projekt pawilonu polskiego, a także towarzyszÄ…cej mu wystawy.
Instytut Adama Mickiewicza ogÅ‚asza konkurs na kuratorski projekt wystawy/instalacji do realizacji w pawilonie polskim podczas London Design Biennale 2023. Projekt powinien prezentować polskÄ… myÅ›l projektowÄ…, a także odpowiadać specyfice i tematowi przewodniemu London Design Biennale 2023: Remapping Collaborations” – czytamy na stronie organizatora. „Uczestnicy z caÅ‚ego Å›wiata zostanÄ… zaproszeni do wyobrażenia sobie i wprowadzenia w życie nowych form miÄ™dzynarodowej wspóÅ‚pracy i wspóÅ‚uczestniczenia za poÅ›rednictwem sztuki projektowania”.
Organizatorzy wskazujÄ… warunki, które należy speÅ‚nić, aby wziąć udziaÅ‚ w konkursie.
„Projekt kuratorski powinien zawierać:
- koncepcjÄ™ wystawy/instalacji,
- pełny scenariusz wystawy/instalacji wraz z wizualizacją lub szkicem,
- szacunkowy kosztorys produkcji projektu.
Kurator projektu, a w przypadku zespołu kuratorskiego przynajmniej jedna osoba musi posiadać:
- dobrÄ… znajomość zagadnieÅ„ wspóÅ‚czesnego designu i architektury, w tym zjawisk zachodzÄ…cych na miÄ™dzynarodowej scenie designu i architektury;
- doÅ›wiadczenie kuratorskie w organizowaniu wystaw z obszaru designu, nowych mediów lub architektury (minimum dwie wystawy zagraniczne);
- dobrÄ… znajomość jÄ™zyka angielskiego”.
Zainteresowani mogą zgłaszać swoje projekty do 21 listopada 2022, wysyłając zgłoszenie pod adres Instytutu Adama Mickiewicza. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.