Zaprojektuj Pawilon Polski na biennale w Londynie

Zaprojektuj Pawilon Polski na biennale w Londynie

Materiały organizatora

Wielkimi krokami zbliża się kolejna edycja London Design Biennale, na którym prezentowane są najciekawsze propozycje projektantów z całego świata. IAM zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia w udziału w konkursie na projekt pawilonu polskiego, a także towarzyszącej mu wystawy.

Instytut Adama Mickiewicza ogłasza konkurs na kuratorski projekt wystawy/instalacji do realizacji w pawilonie polskim podczas London Design Biennale 2023. Projekt powinien prezentować polską myśl projektową, a także odpowiadać specyfice i tematowi przewodniemu London Design Biennale 2023: Remapping Collaborations” – czytamy na stronie organizatora. „Uczestnicy z całego świata zostaną zaproszeni do wyobrażenia sobie i wprowadzenia w życie nowych form międzynarodowej współpracy i współuczestniczenia za pośrednictwem sztuki projektowania”. 

Organizatorzy wskazują warunki, które należy spełnić, aby wziąć udział w konkursie.

„Projekt kuratorski powinien zawierać:

 

  • koncepcję wystawy/instalacji,
  • pełny scenariusz wystawy/instalacji wraz z wizualizacją lub szkicem,
  • szacunkowy kosztorys produkcji projektu.


    Kurator projektu, a w przypadku zespołu kuratorskiego przynajmniej jedna osoba musi posiadać:

 

  • dobrą znajomość zagadnień współczesnego designu i architektury, w tym zjawisk zachodzących na  międzynarodowej scenie designu i architektury;
  • doświadczenie kuratorskie w organizowaniu wystaw z obszaru designu, nowych mediów lub architektury (minimum dwie wystawy zagraniczne);
  • dobrą znajomość języka angielskiego”.

Zainteresowani mogą zgłaszać swoje projekty do 21 listopada 2022, wysyłając zgłoszenie pod adres Instytutu Adama Mickiewicza. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.