Zaprojektuj hotel w portugalskiej winnicy

Zaprojektuj hotel w portugalskiej winnicy

Plakat wydarzenia

Właściciele portugalskiej winnicy Quinta Monte d'Oiro ruszają w poszukiwaniu najlepszego projektu, który wyznaczy nowy kierunek dla historycznego obiektu i rozwinie tamtejszy rynek turystyczny. Konkurs na wizję rozwoju Monte d’Oiro jest organizowany we współpracy z platformą BeeBreeders.

Quinta Monte d'Oiro jest znanym i cenionym miejscem wśród znawców wina. Portugalska winnica, położona wśród malowniczych krajobrazów, przyciąga kolejnych turystów, głodnych nowych wrażeń i smaków. Właściciele winnicy – pomimo dużego zainteresowania ich ofertą – nie osiadają na laurach, lecz sięgają po więcej. Hotel, który jest przedmiotem konkursu, ma nie tylko harmonizować z naturalnym otoczeniem, ale również zapewnić gościom pełen komfort i wrażenia, których nie zapomną nigdy.

„Zależy nam, by uczestnicy skupili się szczególnie się na zdefiniowaniu jasnych, spójnych i zharmonizowanych form budynków; ważne również, aby przemyśleli, w jaki sposób nowe konstrukcje będą harmonizować z istniejącymi na działce budynkami oraz spróbowali ustalić przybliżone wytyczne dla przyszłego rozwoju winnicy. Jury będzie poszukiwać projektów, które mają szansę stać się ikonicznym punktem orientacyjnym, pozostając jednocześnie spójne z naturalnym otoczeniem” – możemy przeczytać na stronie organizatora.

Konkurs ma charakter realizacyjny i otwarty. Mogą w nim wziąć udział zarówno zespoły architektów, jak i pojedynczy uczestnicy. Będzie on prowadzony w języku angielskim. Zgłoszenia można wysyłać do 15 lipca tego roku. Zwycięzcy oraz wyróżnieni zostaną otrzymają nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.