Projekt Grand Theatre w Xingtai

Projekt Grand Theatre w Xingtai

Grand Theatre w Xingtai, zdj. Shonetta

Budowa Grand Theatre jest ważną inicjatywą, która ma na celu kontynuowanie dziedzictwa i kultury tego miasta” – mówi Kjetil Trædal Thorsen, założyciel Snøhetta.

Udostępniono wizualizacje projektu Grand Theatre Xingtai autorstwa studia Snøhetta. Xingtai  jest jednym z najstarszych miast w Chinach, które obecnie weszło w fazę dynamicznego rozwoju. Budynek, który stanie w centrum aglomeracji, ma stać się nowym ośrodkiem kultury i punktem orientacyjnym na mapie miasta.

teatr2
Grand Theatre w Xingtai, zdj. Snøhetta

Projekt przestronnego obiektu zakłada stworzenie kilku różnych, lecz połączonych ze sobą  przestrzeni, które mogą zostać kreatywnie wykorzystane przez artystów, mieszkańców miasta i turystów. W skład kompleksu teatralnego oprócz samego budynku wejdzie duży plac, platforma z widokiem na park oraz amfiteatr na świeżym powietrzu.

teatr4
Grand Theatre w Xingtai, zdj. Snøhetta

Monumentalny budynek teatru oraz jego otoczenie charakteryzują się lekkością, elegancją i prostotą. Geometryczne linie budowli kontrastują z krzywiznami placu, dzięki czemu cały projekt wydaje się niezwykle dynamiczny. Studio Snøhetta jak zwykle zadbało również o to, by całość kompleksu została atrakcyjnie oświetlona.

teatr5
Grand Theatre w Xingtai, zdj. Snøhetta

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.