Nowy projekt ODA na Florydzie

Nowy projekt ODA na Florydzie

Budynek na Florydzie, zdj. ODA

Nowojorskie studio architektoniczne ODA opublikowało projekty wieżowca 633 SE 3rd Avenue w południowej Florydzie. 47-piętrowa wieża zostanie zbudowana na południowym skraju centrum Fort Lauderdale, w pobliżu New River w dzielnicy Rio Vista, jednej z najstarszych dzielnic mieszkalnych w mieście.

Projekt wieży celebruje prostotę materiałów i form poprzez owinięte wokół balkonów smukłe, zaokrąglone bryły, szczególną uwagę zwróciliśmy również na projekt i detale podstawy budynku, aby był on angażujący i interesujący dla przechodniów” – mówią architekci z ODA.

Budynek na Florydzie, zdj. ODA

 

Dziewięciokondygnacyjna podstawa charakteryzuje się łukowatymi wejściami, które przełamują prostotę projektu. Aby obiekt był lepiej widoczny po zmierzchu, nad wejściami zainstalowane zostanie oświetlenie. „Nocą wklęsłe wnęki elewacji parkingu tworzą dekoracyjną ścianę światła i tekstur, która nadaje okolicy niepowtarzalny klimat” – opowiadają twórcy budynku.

Budynek na Florydzie, zdj. ODA

 

Na szczycie podstawy, czyli na 10. piętrze, znajdą się przestrzenie zielone oraz restauracje, siłownie oraz baseny. Wieża, która wyrasta z podstawy budynku, urzeka niezwykłą formą i licznymi tarasami, które pozwolą mieszkańcom i użytkownikom na podziwianie panoramy New River.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.