Domy na skraju klifu. Bolder Star Lodges

Domy na skraju klifu. Bolder Star Lodges

zdj. Snøhetta

Norweskie studio Snøhetta prezentuje dom na skraju klifu w Lysefjorden w Norwegii. Budynek zachwyca niestandardowymi widokami z okna i skromnymi wnętrzami zaprojektowanymi przez firmę Vipp.

Projekt nazwany Bolder Star Lodges, który został zlecony przez lokalnego dewelopera Toma Bjarte Norlanda, to wyjątkowy ośrodek, który pozwala turystom zanurzyć się w niezwykłej przyrodzie otaczającej fiord. Bolder Star Lodges składa się z czterech domków o nazwach Stylten, Myra, Stjerna i Eldhuseteach, z których każdy został zaprojektowany tak, aby wtapiał się w naturalne otoczenie, zachowując jednocześnie architektoniczną odrębność.

zdj. Snøhetta

 

„Początkowo plan zakładał zbudowanie szeregu mniejszych chatek, ale zdaliśmy sobie sprawę, że ten teren zasługuje na coś lepszego, coś odważnego” – powiedział dyrektor Vipp, Kasper Egelund. „Chcieliśmy stworzyć coś, co współgra z otaczającą naturą, operując naturalnymi kształtami zaczerpniętymi z okolicznej flory, i stwarzając wrażenie, że domki unoszą się w powietrzu, zawieszone nad krawędzią góry nad fiordem” – dodają projektanci.

zdj. Snøhetta

 

Bolder Star Lodges, o powierzchni od 38 do 60 metrów kwadratowych, są zbudowane z drewna i betonu. Ich unikatowe, asymetryczne formy zachwycają wszystkich, którzy mają okazje je podziwiać na tle wyjątkowych krajobrazów klifu.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.