Cukrowa plaża w Toronto

Cukrowa plaża w Toronto

Dobrze zaprojektowana plaża może stać się atrakcyjnym miejscem do spędzania wolnego czasu również w mieście. Niniejszy projekt to zagospodarowana plaża Sugar Beach w Toronto w Kanadzie autorstwa pracowni Claude Cormier + Associés Inc.

Teren o powierzchni 8 500 m² składa się z trzech zasadniczych części: miejskiej plaży, przestrzeni komercyjnych oraz szerokiej promenady przecinającej park w poprzek. Plaża otwarta w 2010 roku wcześniej była parkingiem buforowym. Zakończona sukcesem rewitalizacja betonowego placu zapomnianej industrialnej dzielnicy sprawiła, że plaża jest jedną z dwóch najbardziej rozpoznawalnych plaż miejskich w Toronto.

Plaża miejska w Toronto, foto: Claude Cormier + Associés Inc.

 

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.