105 Victoria Street. Pierwszy projekt studia Henning Larsen w Londynie

105 Victoria Street. Pierwszy projekt studia Henning Larsen w Londynie

105 Victoria Street, zdj. Henning Larsen

Studio Henning Larsen we współpracy z Adamson Associates Architects i KPF prezentują projekt 105 Victoria Street – wielofunkcyjnego budynku, który pomieści nowoczesne przestrzenie biurowe, handlowe i rekreacyjne dla społeczności Londynu.

Czasami najdrobniejsze rzeczy mogą mieć największe znaczenie. Projektując Victoria Street, myśleliśmy nie tylko o stworzeniu zrównoważonego i aktywnego budynku biurowego, ale także o wyeliminowaniu czynników, które powstrzymują ludzi przed dokonywaniem sprzyjających zdrowiu wyborów. Wierzymy, że koncentrując się na rozwiązywaniu tych problemów, pomagamy użytkownikom budynku” – mówi Jacob Kurek ze studia Henning Larsen.

 105 Victoria Street, zdj. Henning Larsen

 

W istocie, głównym założeniem projektu było stworzenie przestrzeni sprzyjającej dobremu samopoczuciu i zdrowemu stylowi życia. Wewnątrz i na zewnątrz budynku znajdą się pasy zieleni, które zapewnią pracownikom i użytkownikom relaksujący kontakt z naturą. Budynek wspiera też aktywność fizyczną, dzięki zapewnieniu użytkującym miejsca na przechowywanie rowerów, w nadziei, że przekona to część pracowników do zmiany sposobu codziennych dojazdów na zdrowszy i przyjaźniejszy dla środowiska.

 105 Victoria Street, zdj. Henning Larsen

 

Budynek zostanie zintegrowany z pobliskim Village Square poprzez zadaszony plac publiczny, który ma pełnić rolę zewnętrznego atrium. Otwarty, elastyczny plan parteru zapewni dodatkow przestrzeń publiczną, którą będzie można zagospodarować w zależności od potrzeb, np. do organizacji wystaw i eventów. Tuż obok znajdzie się hala targowa, w której mieścić się będą sklepy i lokale.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.