Scupltr. Konkurs

Scupltr. Konkurs

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza architektów i projektantów, a także studentów i miłośników architektury do udziału w konkursie Sculptr.

W wielu dużych miastach na całym świecie place publiczne parki i place były niezwykle ważnymi miejscami. Były one miejscami, w których toczyło się życie społeczne i obywatelskie lokalnych społeczności. Ich ważna funkcja była podkreślana formami architektonicznymi – pięknymi budynkami oraz pomnikami. Organizatorzy konkursu Sculptr zachęcają uczestników do szerokiego spojrzenia na sztukę i przeanalizowali jej wpływ na jakość życia społecznego.

„Place w wielu dużych miastach są pomnikami historii i kultury. Wiele z nich przekształciło się jednak na przestrzeni lat w duże połacie asfaltu, pozwalając ludziom przechodzić obok nich bezwiednie” – piszą organizatorzy, podkreślając, jak ważne jest to, aby przestrzenie publiczne angażowały przechodniów i zachęcały do podjęcia interakcji z architekturą i innymi użytkownikami.

Nadesłane projekty mają łączyć utylitarność architektury z artystycznymi walorami rzeźby. Efektem końcowym ma być forma, która może działać jako nowa jakość na placu miejskim w Paryżu - Place de la Concorde. Budowla może nie nadawać się do zamieszkania, ale powinna być na tyle duża, aby możliwe było wejście do środka.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.