Niezwykły dom nad jeziorem, który zaprojektowało studio A8 Architektura, to harmonijne połączenie nowoczesnego stylu z naturą. Budynek o dynamicznej, geometrycznej bryle przyciąga uwagę swoim nietuzinkowym wyglądem.
Jednym z głównych założeń projektowych było stworzenie domu, który będzie w pełni zintegrowany z okoliczną przyrodą. Architekci postanowili wykorzystać naturalne materiały, takie jak drewno, które doskonale wpisuje się w krajobraz. Najbardziej rzucającym się w oczy elementem projektu jest frontowa elewacja domu, która została podzielona na trzy duże części, przeszklone od podłogi do samego sufitu. Dodatkowo, duże przeszklenia zapewniają nie tylko widok na piękne otoczenie, ale także pozwalają na dostęp naturalnego światła do wnętrza domu.
Wnętrze budynku zostało zaprojektowane w sposób minimalistyczny i funkcjonalny, aby zapewnić jego mieszkańcom maksymalną wygodę i komfort. Duża przestrzeń dzienna połączona z jadalnią i kuchnią stanowi serce domu, gdzie można swobodnie spędzać czas w gronie rodziny i przyjaciół. W celu zapewnienia prywatności, sypialnie zostały ulokowane na piętrze, z którego rozciąga się piękny widok na okolicę.
Projekt domu nad jeziorem autorstwa studio A8 Architektura to idealny przykład harmonijnej integracji nowoczesnej architektury z naturą. Budynek ten stanowi doskonałe miejsce dla osób ceniących sobie spokój i bliskość z przyrodą, a jednocześnie nie rezygnujących z wygody i funkcjonalności.
Amerykańskie studio architektoniczne Thomas Phifer and Partners ukończyło budowę betonowej konstrukcji dla Muzeum Glenstone w stanie Maryland. Nowo powstały powstał, aby stać się domem dla prac znanego rzeźbiarza Richarda Serry.
Austriackie biuro firmy Architekten przedstawia projekt Domu w sadzie. Materiał, który wykorzystano do konstrukcji domku na łonie natury pozyskano z zasobów własnych inwestora, który jest właścicielem pobliskiego lasu.
Muzeum zaprojektowane przez Bjarke Ingels Group dla szwajcarskiego zegarmistrza Audemars Piguet zostanie otwarte dla publiczności w maju tego roku. Spiralny szklany pawilon, wtopiony w górski krajobraz, zabierze odwiedzających w podróż przez 139-letnią historię firmy.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.