InnKub La Punt. Centrum naukowe w Alpach

InnKub La Punt. Centrum naukowe w Alpach

InnKub La Punt, zdj. Foster+Partners

Studio architektoniczne Foster + Partners ujawniło wizualizację projektu InnHub La Punt, nowego budynku w sercu doliny Engadyny w Alpach Szwajcarskich. Centrum społeczne zostało zaprojektowane tak, by pełnić rolę „trzeciego miejsca” – czyli takiego, które stanie się stałym punktem dnia, pomiędzy pracą a powrotem do domu.

Projekt o łącznej powierzchni 6000 metrów kwadratowych składa się z trzypiętrowego budynku, w którym znajdą się pomieszczenia do spotkań, nauki, seminariów, obiekty sportowe, sklepy oraz restauracje. Architektom zależało na tym, aby wprowadzić do projektu elementy, które podniosą kreatywność obecnych tam osób i poprawią ich samopoczucie. Centrum może bowiem przynieść ogromne zyski zarówno jego pomysłodawcom, jak i okolicznym mieszkańcom i samym pracującym w nim osobom. Twórcy projektu mają nadzieję, że powstałe centrum życia społecznego przyczyni się także do poprawy sytuacji lokalnej turystyki.

InnKub La Punt, zdj. Foster+Partners

 

Projekt  Foster + Partners został zainspirowany alpejskim krajobrazem i charakterystyczną dla regionu architekturą. Projekt przez pryzmat nowoczesnego projektowania reinterpretuje typowe dla budownictwa w tej części kraju grube, izolujące od wiatru i chłodu ściany oraz głębokie okna. Architekci z Foster + Partners nazywają to „ścianą ochronną, która otacza to miejsce, blokując zimne wiatry i umożliwiając schronienie”. Na dachu budynku zamontowane zostaną systemu wytwarzania energii odnawialnej oraz panele fotowoltaiczne. Szacuje się, że systemy te wygenerują ilość energii, która pokryje około 1/3 całkowitego zapotrzebowania budynku.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.