11 Hoyt na Brooklynie

11 Hoyt na Brooklynie

11 Hoyt, zdj. Paul Clemence

Studio Gang, Hill West Architects oraz Michaelis Boyd Associates przezentują niemal ukończoną wieżę 11 Hoyt w Nowym Jorku. Zbudowana z prefabrykowanych materiałów zaoferuje miejsce do życia ponad czterystu rodzinom.

Opublikowano najnowsze zdjęcia zaprojektowanej przez Studio Gang wieży 11 Hoyt na Brooklynie w Nowym Jorku. Prawie ukończone osiedle charakteryzuje się przyciągającą wzrok betonowo–szklaną fasadą, zaprojektowaną we współpracy z Hill West Architects oraz wnętrzami autorstwa Michaelis Boyd Associates.

11 Hoyt, zdj. Paul Clemence

11 Hoyt to wieża o wysokości 620 stóp, w której znajdzie się 481 oddzielnych, przestronnych mieszkań. Zbudowany w miejscu dawnego parkingu pozwoli na szybki wzrost liczby ludności w okolicy, czym pomoże w rozwoju lokalnej gospodarki. W ramach projektu powstanie również plac obsadzony różnorodną roślinnością, oraz wewnętrzna i zewnętrzna powierzchnia do użytku tamtejszej społeczności.

11 Hoyt, zdj. Paul Clemence

Inwestycja powstała błyskawicznie. Na szybki przebieg prac budowlanych wpłynęło użycie prefabrykatów betonowych, gotowych do zainstalowania na rdzeniu konstrukcyjnym. Na uwagę zasługują olbrzymie okna, dobrze doświetlające wnętrza mieszkań i pozwalające na podziwianie widoków miasta.

 

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.