11th Street Bridge Park w Waszyngtonie

11th Street Bridge Park w Waszyngtonie

11th Street Bridge Park, zdj. OMA

National Capital Planning Commission zaakceptowało plany budowy 11th Street Park w stolicy Stanów Zjednoczonych. Most zaprojektowany przez kooperację biur architektonicznych ma stać się miejscem jednoczącym wszystkich mieszkańców miasta.

Biuro OMA wraz z architektami krajobrazu OLIN z Filadelfii i inżynierami budowlanymi WRA ukończyli wstępne plany budowy 11th Street Bridge Park w Waszyngtonie. Ich plan uzyskał na początku kwietnia zgodę National Capital Planning Commission, która jest przepustką do dalszych prac nad projektem, a w dalszej perspektywie – do budowy.

11th Street Bridge Park, zdj. OMA

Zespół wygrał konkurs na projekt 11th Street Bridge Park  2014 roku, przedstawiając projekt nowoczesnego mostu łączącego dwa brzegi rzeki Anacostia, oferując mieszkańcom dwóch odmiennych od siebie stron miasta wspólny grunt – doskonale zaprojektowane przestrzenie, zachęcające do spacerów  i aktywnego, wspólnego spędzania czasu. Most, poza tym, ze zapewni lokalnej społeczności dostęp do rozrywek na świeżym powietrzu, poprawi również komunikację w mieście.

11th Street Bridge Park, zdj. OMA

„W czasach, gdy jesteśmy odizolowani od siebie, ale zjednoczeni we wspólnej sprawie, przestrzenie publiczne, które wszyscy dzielimy i które przynoszą korzyści zdrowotne, stały się ważniejsze niż kiedykolwiek. Nasza praca koncentrowała się na stworzeniu nowej przestrzeni obywatelskiej, której elementem będzie Anacostia River i udoskonaleniu projektu parku, aby zapewnić miejsce dla wszystkich w stolicy” – powiedział Jason Long, partner OMA.

 

źródło: worldarchitecture.org

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.