1200 Bay Street

1200 Bay Street

1200 Bay Street, zdj. Herzog & de Meuron

Szwajcarska firma Herzog & de Meuron i kanadyjskie studio Quadrangle zaprezentowały plany budowy niezwykłego drapacza chmur w Toronto. Według projektu, budynek ma osiągnąć 324 metry wysokości, co uczyni go najwyższym budynkiem w Kanadzie

87-kondygnacyjny wieżowiec, zwany 1200 Bay Street, powstanie w Toronto, w dzielnicy Yorkville na rogu Bay Street i Bloor Street. Jego cechami charakterystycznymi są niezwykła wysokość i smukłość. Rdzeń konstrukcyjny wieżowca ma znajdować się po boku konstrukcji, zamiast w jej centrum, aby zmaksymalizować powierzchnię użytkową.

1200 Bay Street, zdj. Herzog & de Meuron

Pierwsze 16 pięter 1200 Bay Street zostanie wynajęte przez firmy i sklepy. Na 64 pozostałych piętrach zostaną rozmieszczone mieszkania różnej wielkości – od niewielkich, jednoosobowych lokali, po wielopoziomowe penthouse’y.

1200 Bay Street, zdj. Herzog & de Meuron

Część mieszkalną od części komercyjnej oddzielać będzie jedno, specjalnie zagospodarowane piętro budynku. Znajdą się w nim luksusowe udogodnienia dla mieszkańców i najemców. Na trzech najwyższych piętrach znajdzie się luksusowa restauracja, z której okien roztaczać się będzie niezwykły widok na panoramę miasta.

źródło: worldarchitecture.com

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.