2031 NOW. Studencie, zaprojektuj miasto

2031 NOW. Studencie, zaprojektuj miasto

Materiały organizatora

Globalworth i stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture zapraszają architektów do udziału w konkursie 2031 NOW_our cities in 10 years. Konkurs zbierze najciekawsze wizje tego, jak będą wyglądać miasta za dekadę.

Przed uczestnikami konkursu 2031 NOW_our cities in 10 years postawione jest zadanie przedstawienia wizji urbanistycznej działki o powierzchni 2031 hektarów. Uczestnicy mają dowolność w wyborze miejsca, w którym hipotetycznie znajdzie się projekt – może to być działka w dowolnym z europejskich miast.

W skład projektu powinny wchodzić wszystkie budynki i przestrzenie potrzebne mieszkańcom współczesnego miasta – zarówno obiekty handlowe i rozrywkowe, jak i przestrzenie publiczne, pozwalające na odpoczynek i kontakt z innymi mieszkańcami miasta.

„NOW_our cities in 10 years to konkurs, w którym podejmujemy kroki w kierunku realizacji naszych obietnic dążenia do budowania jak najbardziej funkcjonalnego, zrównoważonego i harmonijnego miasta dla środowiska biznesowego. Cieszymy się, że w tym przedsięwzięciu naszym partnerem jest stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture, z pomocą którego wspieramy przyszłość architektury w dwóch krajach, w których Globalworth jest liderem rynku biurowego: w Polsce i w Rumunii” — mówi Georgiana Iliescu, dyrektorka Fundacji Globalworth.

Do konkursu zaproszeni są studenci architektury z Polski i Rumunii. Termin składania prac mija 20 stycznia 2022.

Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.