Delight. Konkurs na projekt Muzeum Czekolady
Platforma UNI zaprasza miłośników projektowania i młodych architektów do udziału w konkursie Delight. Jego uczestnicy podejmą próbę zaprojektowania Muzeum Czekolady.
Globalworth i stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture zapraszają architektów do udziału w konkursie 2031 NOW_our cities in 10 years. Konkurs zbierze najciekawsze wizje tego, jak będą wyglądać miasta za dekadę.
Przed uczestnikami konkursu 2031 NOW_our cities in 10 years postawione jest zadanie przedstawienia wizji urbanistycznej działki o powierzchni 2031 hektarów. Uczestnicy mają dowolność w wyborze miejsca, w którym hipotetycznie znajdzie się projekt – może to być działka w dowolnym z europejskich miast.
W skład projektu powinny wchodzić wszystkie budynki i przestrzenie potrzebne mieszkańcom współczesnego miasta – zarówno obiekty handlowe i rozrywkowe, jak i przestrzenie publiczne, pozwalające na odpoczynek i kontakt z innymi mieszkańcami miasta.
„NOW_our cities in 10 years to konkurs, w którym podejmujemy kroki w kierunku realizacji naszych obietnic dążenia do budowania jak najbardziej funkcjonalnego, zrównoważonego i harmonijnego miasta dla środowiska biznesowego. Cieszymy się, że w tym przedsięwzięciu naszym partnerem jest stowarzyszenie Igloo – Habitat and Architecture, z pomocą którego wspieramy przyszłość architektury w dwóch krajach, w których Globalworth jest liderem rynku biurowego: w Polsce i w Rumunii” — mówi Georgiana Iliescu, dyrektorka Fundacji Globalworth.
Do konkursu zaproszeni są studenci architektury z Polski i Rumunii. Termin składania prac mija 20 stycznia 2022.
Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Platforma UNI zaprasza miłośników projektowania i młodych architektów do udziału w konkursie Delight. Jego uczestnicy podejmą próbę zaprojektowania Muzeum Czekolady.
Platforma Artuminate zaprasza młodych wielbicieli, praktyków i teoretyków architektury do udziału w konkursie Experiential Architecture, którego przedmiotem jest esej na temat doświadczenia architektury i jej wpływu na życie użytkowników.
Studia Leclercq Associés Architektes Urbanistes, Nicolas Laisné Architectes, Clément Blanchet Architecture, Tekne Ingénierie i Base Paysagiste wygrały międzynarodowy konkurs na projekt nowego centrum administracyjnego w Palermo we Włoszech. Wychodząc naprzeciw wyzwaniom środowiska południowego regionu Morza Śródziemnego, propozycja autorstwa francusko-włoskiego zespołu skupia się na zagadnieniu miasta i środowiska.
Dzieje architektury jasno pokazują, że pomimo swojego użytkowego charakteru, jest ona sztuką obdarzoną pełnym potencjałem, by opowiadać o świecie i komentować jego trudne aspekty. Architektki z południowoafrykańskiego studia Counterspace postanowiły wykorzystać tę możliwość przy okazji tworzenia projektu tegorocznego Serpentine Pavilion.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.