3 Domy projektu Goik Architects

3 Domy projektu Goik Architects

3 Domy, zdj. Goik Architects

Pracownia architektury Goik Architects w roku 2018 zaprojektowała wyjątkowy dom, którego znakiem rozpoznawczym jest wyraźne rozdzielenie przestrzeni na trzy funkcjonalne części. Moduły, połączone ze sobą przemyślanymi łącznikami sprawiają wrażenie trzech odrębnych, lecz spójnych wizualnie domów.

Projekt, który ma zostać zrealizowany na działce położonej na terenie o rzadkiej zabudowie, otwiera wnętrza domu na roztaczające się dookoła wiejskie krajobrazy. Części budynku mieszkalnego to parterowe bryły czerpiące inspiracje z formy nowoczesnej stodoły. W jednym z trzech „domów” znajdzie się część mieszkalna, w drugim część reprezentacyjna, a w trzecim garaż i pomieszczenia gospodarcze.

3 Domy, zdj. Goik Architects

 

Korzystając z możliwości działki i chcąc dać mieszkańcom możliwość spędzania wolnego czasu w bliskości z naturą, architekci zaprojektowali wygodne wielopoziomowe tarasy oraz basen. Dom został pomyślany jako przestrzeń sprzyjająca rodzinie oraz jej czworonożnym towarzyszom, dlatego w części piwnicy zaaranżowano wygodny i ciepły kącik dla psów. Znajdzie się tam również sauna oraz siłownia.

3 Domy, zdj. Goik Architects

 

Aby projekt współgrał z naturalnym otoczeniem, postawiono na drewniane wykończenie zewnętrznych części budynków. Dom zostanie pokryty ciemnym palonym drewnem. Aby przełamać głęboki kolor i dodać projektowi nieco lekkości, dodano także elementy z jaśniejszego drewna sosnowego. W projekcie Goik Architects na pierwszy rzut oka widać niezwykłą dbałość o zachowanie czystej, nowoczesnej formy w połączeniu z użyciem tradycyjnych materiałów budowlanych, co tworzy wyjątkowo elegancką fuzję oszczędnej nowoczesności i przytulności charakteryzującej tradycyjną zabudowę wiejską.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.