Welcome, feeling at work. Kengo Kuma dla Mediolanu

Welcome, feeling at work. Kengo Kuma dla Mediolanu

Welcome, feeling at work, zdj. Kengo Kuma & Associates

W Mediolanie, w dzielnicy Parco Lambro, powstanie oryginalny projekt autorstwa praktyki Kengo Kuma & Associates. Budynek, zlecony przez firmę Europa Risorse, przez twórców określany jest jako biurowiec przyszłości, który zapewni przebywającym w nim pracownikom pełen komfort pracy, dbając o ich zdrowie i samopoczucie. Powstający biurowiec nazwano roboczo „Welcome, feeling at work”.

Oto biofilne biuro przyszłości, w którym praca i natura współgrają ze sobą w harmonii, w organicznej i architekturze odpowiadającej otaczającemu kontekstowi” – mówią twórcy projektu. Podkreślają, że w środowisku pracy stworzonym przez „Welcome, feeling at work”, to człowiek i jego potrzeby są na pierwszym miejscu. „Budynek pozwoli pracownikom na dostęp do najbardziej zaawansowanych zasobów technologicznych i cyfrowych, a także skutecznych środków ochrony przed chorobami zakaźnymi” – dodają.

Welcome, feeling at work, zdj. Kengo Kuma & Associates

 

„Mediolan to miasto, które w wyjątkowy sposób łączy tradycję i nowoczesność w sztuce, architekturze i rzemiośle, co stanowi idealny gront dla naszej pracy. Nasze organiczne podejście do projektowania i wykorzystania drewna wejdzie na wyższy poziom dzięki włoskiemu rzemiosłu” – zapewnia architekt Kengo Kuma.

Welcome, feeling at work, zdj. Kengo Kuma & Associates

 

Biznesowy partner Kumy, Yuki Ikeguchi  zapewnia, że projekt powstanie z organicznych, naturalnych elementów, które przemówią do zmysłów odbiorcy, zapewniając mu pełen komfort i pozwalając na rozwinięcie kreatywności. W budynku znajdą się biura, audytoria, pokoje coworkingowe, sale konferencyjne, strefa sportu i wypoczynku, a także przestrzeń wystawiennicza, sklepy i restauracja.

Welcome, feeling at work, zdj. Kengo Kuma & Associates

 

Ukończenie „Welcome, feeling at work” planowane jest na rok 2024.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.