Zaprojektuj COGNITARIUM

Zaprojektuj COGNITARIUM

Politechnika Koszalińska, zdj. Polskie Radio Koszalin

Politechnika Koszalińska ogłasza konkurs na projekt koncepcji architektoniczno-urbanistycznej kompleksu naukowego Centrum Wiedzy COGNITARIUM. Inwestycja ma znaleźć się przy ul. Śniadeckich.

Organizatorzy konkursu otwierają rywalizację z nadzieją na znalezienie najlepszego projektu nowego obiektu naukowo-edukacyjnego COGNITARIUM. W swoich ocenach będą brać pod uwagę zarówno estetykę, funkcjonalność, jak i ogólny koszt inwestycji, który nie powinien przekroczyć 53 000 000,00 zł brutto. Na swojej stronie podają dokładniejsze kryteria oceny projektów:
„1) jakość, czytelność i walory estetyczne rozwiązań architektonicznych i  urbanistycznych, przez co należy rozumieć przede wszystkim skalę, proporcje planowanej zabudowy, jej stosowność w odniesieniu do otoczenia oraz zgodność z charakterem funkcji, które ona mieści;
2) integralność kompozycji całości;
3) nowatorstwo i oryginalność przyjętych rozwiązań autorskich;
4) zgodność z programem inwestorskim;
5) zgodność z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego;
6) jakość rozwiązań funkcjonalnych;
7) walory eksploatacyjne, ekonomika rozwiązań;
8) elastyczność – możliwość adaptacji do zmiennych potrzeb;
9) łączny koszt budowy”.

Składanie wniosków o dopuszczenie do udziału w konkursie możliwe jest do 10 sierpnia 2020. Prace należy nadesłać do 9 października 2020. Więcej informacji na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.