Hopkins Center of the Arts. Nowa twarz kultowego miejsca

Hopkins Center of the Arts. Nowa twarz kultowego miejsca

Hopkins Center of the Arts, zdj. Snøhetta

Studio architektoniczne Snøhetta i Uniwersytet Dartmouth ujawnili zdjęcia nadchodzącej rozbudowy należącego do uczelni Hopkins Center of the Arts w Hanover w New Hampshire. Projekt ma na celu modernizację istniejącego centrum sztuki i stworzenie nowych przestrzeni, zachęcających do odwiedzenia artystycznego kampusu uczelni.

Rozbudowa istniejącego centrum ma na celu zachęcenie artystów i widzów do udziału w wydarzeniach organizowanych przez instytucję, a także stworzenie nowych, funkcjonalnych przestrzeni, które pozwolą na podejmowanie nowych artystycznych wyzwań. Przebudowa ma zwiększyć możliwości interakcji artystów w publicznością oraz poszerzyć przestrzenie prób i produkcji artystycznych.

Hopkins Center of the Arts, zdj. Snøhetta

 

Projekt Snøhetta, choć dodaje nowe elementy do budynku, zachowa część kultowej struktury The Hop, zaprojektowanej przez Wallace'a K. Harrisona. Użyte zostaną charakterystyczne łuki budynku, a także przestrzenie uwielbiane i chętnie uczęszczane przez lokalną społeczność, takie jak Moore Theatre i Spaulding Auditorium.

Hopkins Center of the Arts, zdj. Snøhetta

 

„Głosy zespołu, zespołu produkcyjnego filmu tanecznego i samych widzów reprezentują twórczy potencjał […]. Cieszymy się, że możemy poszerzać pionierskie dziedzictwo The Hop, miejsca dla sprzyjającego współpracy artystycznej i twórczej ekspresji, wprowadzając do budynku nowe przestrzenie prób i produkcji, a także zapewniając wsparcie dla różnych perspektyw i koncepcji twórczych” – mówią twórcy projektu.

Budowa ma się rozpocząć pod koniec tego roku. Jej ukończenie planowane jest na rok 2025.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.