Cybertecture Masterclass. Warsztaty i konkurs
Naucz się projektować zrobotyzowane miasta i weź udział w konkursie! Cybertecture Academy & UNI.xyz we współpracy z Futurly przedstawia pierwsze interaktywne warsztaty Cybertecture Masterclass.
Holenderskie studia IND i Powerhouse Company ukończyły realizację projektu Antenna Tower, wieży nadawczo-obserwacyjnej wykonanej ze stali Corten. Jej nowoczesny design kontrastuje z z otaczającym ją lasem.
Budynek Antenna Tower znajduje się w Çanakkale w Turcji. Oprócz anten multimedialnej i telekomunikacyjnej, umieszczonych na szczycie konstrukcji, znajdują się w niej również powierzchnie wystawiennicze, obiekty rekreacyjne i taras widokowy. Budynek o powierzchni 3000 metrów kwadratowych jest niemal w całości wykonany ze stali Corten. Pracownie wybrały materiał zarówno ze względu na jego kolor, jak i wysoką odporność na warunki pogodowe.
„Głównym materiałem wykorzystanym w projekcie jest stal Corten, wybrana ze względu na łatwość położenia jej na elewacji i naturalny kolor rdzy. Stal Corten lub kortenowa to rodzaj stopu stali, który po wystawieniu na działanie warunków atmosferycznych tworzy stabilną, przypominającą rdzę skorupę. To wykończenie tworzy warstwę ochronną, która w istocie zapobiega korozji. Jego rustykalny, antyczny wygląd tworzy wspaniały kontrast z zielenią lasu i odzwierciedla długą historię Çanakkale”- mówi architekt Arman Akdogan z IND.
Przestrzenie publiczne w Çanakkale Antenna Tower są oddzielone od części technicznych, które znajdują się w betonowym podziemnym bunkrze. Dla zwiedzających przygotowano takie udogodnienia jak drewniane ścieżki spacerowe oraz miejsca na różnorodne eventy i spotkania. „Stanęliśmy przed wyzwaniem połączenia przestrzeni publicznej z potencjalnie niebezpieczną wieżą radiową, a mimo to rozwiązaliśmy ten problem bardzo szybko” — opowiada współzałożyciel Powerhouse Company, Nanne de Ru.
Naucz się projektować zrobotyzowane miasta i weź udział w konkursie! Cybertecture Academy & UNI.xyz we współpracy z Futurly przedstawia pierwsze interaktywne warsztaty Cybertecture Masterclass.
Świetna informacja dla wielbicieli Bauhausu! W ostatnim czasie ogłoszono międzynarodowy konkurs dla studentów i absolwentów kierunków projektowych, nawiązujący do tego niezwykle ważnego nurtu architektury - Bauhaus 2021.
Firma architektoniczna Gómez Platero zaprojektowała pierwszy na świecie pomnik upamiętniający osoby, które poniosły śmierć lub doznały uszczerbku na zdrowiu w związku z pandemią COVID-19. Konstrukcja zatytułowana World Memorial to the Pandemic ma być według projektantów miejscem żałoby, pamięci i refleksji, a także przypomnieniem o odpowiedzialności za siebie i innych, którą powinni kierować się ludzie tak w czasach pandemii, jak i po niej.
W stolicy Śląska powstanie nowa, przyjazna środowisku inwestycja. Nowy Wełnowiec to doskonale przemyślana wielofunkcyjna koncepcja, która zapewni mieszkańcom miasta nowe miejsca do życia i pracy. Co istotne, architekci wdrożyli w swój projekt ideę recyklingu: osiedle powstanie na dawnym obszarze przemysłowym, którego pozostałości zostaną zrewitalizowane i przywrócone miastu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.