Arena Santa Giulia od David Chipperfield Architects

Arena Santa Giulia od David Chipperfield Architects

Arena Santa Giulia, zdj. David Chipperfield Architects

Berlińskie studio David Chipperfield Architects i firma inżynierska Arup ujawnili wizualizacje projektu areny Santa Giulia w Mediolanie. Obiekt powstaje specjalnie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2026, które odbędą się we Włoszech.

Arena ma być sercem nowej kulturalnej dzielnicy Santa Giulia. Obiekt, który pomieści 12 000 kibiców, będzie miejscem organizacji rozgrywek hokejowych podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026, które odbędą się w Mediolanie i Cortinie d'Ampezzo.

Arena Santa Giulia, zdj. David Chipperfield Architects

 

Dzielnica Santa Giulia została zaprojektowana przez studio Foster + Partners w 2006 roku. Znajdą się w niej budynki mieszkalne, edukacyjne, handlowe i rekreacyjne, a także obiekty realizowane na potrzeby igrzysk – stadion i rozległy park publiczny. Zarówno arena, jak i park, będą wykorzystywane do celów sportowych, a także do organizacji imprez i koncertów.

Arena Santa Giulia, zdj. David Chipperfield Architects

 

David Chipperfield Architects i Arup zaprojektowali eliptyczną arenę nawiązującą do tradycyjnej formy amfiteatrów. „Eliptyczna forma budynku jest inspirowana archetypem amfiteatru, została jednak zinterpretowana na nowo przy użyciu nowoczesnej tektoniki i współczesnych materiałów” – powiedział David Chipperfield. „Strategiczne położenie areny pozwolił na stworzenie w północnej części terenu przestronnego placu o powierzchni ponad 10 000 metrów kwadratowych.  Może być on również wykorzystywany jako miejsce na imprezy plenerowe” – dodał.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.