Architect of The Year 2021
Portal The Architecture Community ogłosił konkurs Architect of The Year 2021. Jury złożone z trojga wybitnych znawców architektury wybierze najlepszych twórców w kilkunastu kategoriach konkursowych.
Berlińskie studio David Chipperfield Architects i firma inżynierska Arup ujawnili wizualizacje projektu areny Santa Giulia w Mediolanie. Obiekt powstaje specjalnie na Zimowe Igrzyska Olimpijskie 2026, które odbędą się we Włoszech.
Arena ma być sercem nowej kulturalnej dzielnicy Santa Giulia. Obiekt, który pomieści 12 000 kibiców, będzie miejscem organizacji rozgrywek hokejowych podczas Zimowych Igrzysk Olimpijskich 2026, które odbędą się w Mediolanie i Cortinie d'Ampezzo.
Dzielnica Santa Giulia została zaprojektowana przez studio Foster + Partners w 2006 roku. Znajdą się w niej budynki mieszkalne, edukacyjne, handlowe i rekreacyjne, a także obiekty realizowane na potrzeby igrzysk – stadion i rozległy park publiczny. Zarówno arena, jak i park, będą wykorzystywane do celów sportowych, a także do organizacji imprez i koncertów.
David Chipperfield Architects i Arup zaprojektowali eliptyczną arenę nawiązującą do tradycyjnej formy amfiteatrów. „Eliptyczna forma budynku jest inspirowana archetypem amfiteatru, została jednak zinterpretowana na nowo przy użyciu nowoczesnej tektoniki i współczesnych materiałów” – powiedział David Chipperfield. „Strategiczne położenie areny pozwolił na stworzenie w północnej części terenu przestronnego placu o powierzchni ponad 10 000 metrów kwadratowych. Może być on również wykorzystywany jako miejsce na imprezy plenerowe” – dodał.
Portal The Architecture Community ogłosił konkurs Architect of The Year 2021. Jury złożone z trojga wybitnych znawców architektury wybierze najlepszych twórców w kilkunastu kategoriach konkursowych.
Na Dolnym Śląsku powstał nietypowy dom, za którego projekt odpowiada zespół praktyki Rewizja Grupa Projektowa, w skład którego weszli Krzysztof Grześków i Alicja Sawicka. Co czyni budynek tak wyjątkowym?
Kilka dni temu odbyło się oficjalne otwarcie ukończonego niedawno mostu Ponte Morandi w Genui we Włoszech. Po tym jak most niespodziewanie zerwał się w roku 2018, w skutek czego życie straciły 43 osoby, włoski architekt Renzo Piano zaproponował, że podaruje miastu nowy most swojego projektu. Już od dziś samochody mogą poruszać się po nowym moście.
Szklany biurowiec autorstwa Renzo Piano ma zostać ukończony do lutego 2022 r. W budynku znajdą się biura, siedziby firm, sklepy oraz restauracje.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.