Trwa budowa Paddington Cube w Londynie

Trwa budowa Paddington Cube w Londynie

Paddington Square, zdj. Renzo Piano

Szklany biurowiec autorstwa Renzo Piano ma zostać ukończony do lutego 2022 r. W budynku znajdą się biura, siedziby firm, sklepy oraz restauracje.

Projekt budowy placu i biurowca Paddington Square autorstwa Renzo Piano zakładał wyburzenie kilku historycznych budynków w Zachodnim Londynie, dlatego od początku spotykał się z dezaprobatą części mieszkańców miasta. Pomimo licznych protestów i problemów, deweloperowi udało się uzyskać pozwolenie na budowę.

1881459_streetviewofpaddingtonsquare_89628
Paddington Square, zdj. Renzo Piano

Obecnie prace rozbiórkowe zostały już zakończone. Rozpoczęto natomiast stawianie fundamentów. Zgodnie z planem dewelopera, prace nad samym budynkiem mają rozpocząć się w lecie przyszłego roku.

1881460_newstationandpaddingtonsquarepublicrealm_522449
Paddington Square, zdj. Renzo Piano

Budynek Cube, który ma powstać w ramach projektu Paddington Square, będzie nowoczesnym biurowcem o czternastu kondygnacjach. Jego ściany zostaną całkowicie przeszklone, dzięki czemu będzie wyglądał na delikatny, kruchy i nieważki.

źródło: bdonline.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.