Artful Dining. Konkurs

Artful Dining. Konkurs

Materiały organizatora

Artful Dining to konkurs organizowany przez platformę Uni.xyz, który ma na celu znalezienie innowacyjnych projektów restauracji stylizowanej na czasy secesji. Celem konkursu jest stworzenie inspirujących projektów, które łączą sztukę i kreatywność z funkcjonalnością i praktycznym zastosowaniem.

Art Nouveau to styl architektoniczny charakteryzujący się wyraźnymi elementami ozdobnymi oraz plątaniną linii i kształtów. Znalazł one odzwierciedlenie nie tylko w architekturze, ale także w wielu innych formach, takich jak meble, sztuka, plakaty i ceramika.

Secesja była ruchem, który miał przełamać monotonię klasycznych budynków i form. Starał się być bardziej wyrazisty i luksusowy. W projektach chętnie sięgano po kombinacje materiałów takich jak żelazo, szkło, ceramika i cegła. W jaki sposób styl art nouveau może przenikać do nowoczesnych i relatywnych doświadczeń w przestrzeniach publicznych takich jak hotele, teatry i restauracje? Chociaż restauracja ma być stylizowana na secesyjną, budynek musi również unikać wyróżniania się z kontekstu miejskiego.

Dla zwycięzców przewidziane są nagrody pieniężne. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.