BIG dla firmy Farfetch

BIG dla firmy Farfetch

Siedziba Farfetch, zdj. BIG

BIG we współpracy z międzynarodową platformą technologiczną mody Farfetch i portugalskim deweloperem Castro Group prezentują projekt siedziby firmy, który powstanie we Fuse Valley – dzielnicy technologicznej znajdującej się na zboczach rzeki Leça w Porto w Portugalii.

Nowy kompleks będzie składać się z 12 połączonych ze sobą budynków, które reprezentują struktury i wizje firmy. Budynki znajdą się pośród 24 innych, które będą domem firm i startupów współpracujących z Fuse Valley. Założeniem dzielnicy technologicznej jest stworzenie wyjątkowego środowiska, w której biznes spotyka sztukę – pomiędzy kolejnymi częściami kompleksu znajdą się obszerne place, tarasy, parki i dziedzińce, ozdobione dziełami sztuki.

Siedziba Farfetch, zdj. BIG

 

Dachy budynków tworzą sztuczne przedłużenie zbocza, tworząc skarpy i tarasy, które zapewnią pracownikom i gościom otwarte przestrzenie do wypoczynku. Ścieżki dla pieszych biegną od budynku do budynku, ułatwiając przemieszczanie się po rozległym terenie. „Zamiast typowego korporacyjnego kompleksu biurowego zaproponowaliśmy Farfetch tętniący życiem zespół miejski, łączący kuratorów, twórców, klientów i współpracowników w najbardziej innowacyjnej dzielnicy miasta – Fuse Valley” – mówi Bjarke Ingels, założyciel i dyrektor kreatywny studia BIG.

Siedziba Farfetch, zdj. BIG

 

Każdy budynek został zaprojektowany z dbałością o funkcjonalność i efekt wizualny. Wnętrza wysokich budynków zostały wyposażone w strychy, które mogą pełnić rolę artystycznego atelier. Otwarte antresole sprawiają, że wnętrza zyskują dodatkową przestrzeń, a także sprawiają wrażenie odważnych i nowatorskich. Wnętrza – podobnie jak krajobraz wokół kompleksu – zostały zaprojektowane tak, aby użytkownicy czuli się w nich jak najlepiej i wykorzystywali swój kreatywny potencjał w stu procentach.

Siedziba Farfetch, zdj. BIG

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.