Centrum kultury w Xinxiang
Mathieu Forest Architecte prezentuje projekt centrum kultury w kształcie dziewięciu przezroczystych kubików. Oryginalna budowla stanie w mieście Xinxiang w Chinach.
BIG we współpracy z międzynarodową platformą technologiczną mody Farfetch i portugalskim deweloperem Castro Group prezentują projekt siedziby firmy, który powstanie we Fuse Valley – dzielnicy technologicznej znajdującej się na zboczach rzeki Leça w Porto w Portugalii.
Nowy kompleks będzie składać się z 12 połączonych ze sobą budynków, które reprezentują struktury i wizje firmy. Budynki znajdą się pośród 24 innych, które będą domem firm i startupów współpracujących z Fuse Valley. Założeniem dzielnicy technologicznej jest stworzenie wyjątkowego środowiska, w której biznes spotyka sztukę – pomiędzy kolejnymi częściami kompleksu znajdą się obszerne place, tarasy, parki i dziedzińce, ozdobione dziełami sztuki.
Dachy budynków tworzą sztuczne przedłużenie zbocza, tworząc skarpy i tarasy, które zapewnią pracownikom i gościom otwarte przestrzenie do wypoczynku. Ścieżki dla pieszych biegną od budynku do budynku, ułatwiając przemieszczanie się po rozległym terenie. „Zamiast typowego korporacyjnego kompleksu biurowego zaproponowaliśmy Farfetch tętniący życiem zespół miejski, łączący kuratorów, twórców, klientów i współpracowników w najbardziej innowacyjnej dzielnicy miasta – Fuse Valley” – mówi Bjarke Ingels, założyciel i dyrektor kreatywny studia BIG.
Każdy budynek został zaprojektowany z dbałością o funkcjonalność i efekt wizualny. Wnętrza wysokich budynków zostały wyposażone w strychy, które mogą pełnić rolę artystycznego atelier. Otwarte antresole sprawiają, że wnętrza zyskują dodatkową przestrzeń, a także sprawiają wrażenie odważnych i nowatorskich. Wnętrza – podobnie jak krajobraz wokół kompleksu – zostały zaprojektowane tak, aby użytkownicy czuli się w nich jak najlepiej i wykorzystywali swój kreatywny potencjał w stu procentach.
Mathieu Forest Architecte prezentuje projekt centrum kultury w kształcie dziewięciu przezroczystych kubików. Oryginalna budowla stanie w mieście Xinxiang w Chinach.
Nie żyje architekt Helmut Jahn, autor projektu postmodernistycznego budynku Centrum Jamesa R. Thompsona, zginął w wypadku rowerowym w sobotę po południu. Informację o śmierci architekta podało czasopismo „Chicago Tribune”. Jak podaje gazeta, Jahn, jadąc na rowerze, został potrącony przez dwa samochody osobowe w Campton Hills, położonym niedaleko Chicago. Życia architekta nie udało się uratować.
Jennifer Luce, architektka i założycielka LUCE et Studio Architects, podzieliła się planowanymi efektami renowacji Międzynarodowego Muzeum Mingei w San Diego. Projekt przebudowy, którego jest autorką, przedstawiła za pomocą wideo autorstwa Jeffa Durkina z firmy Breadtruck Films. Muzeum Mingei jest organizacją non-profit, gromadzącą, konserwującą i wystawiającą dzieła lokalnej sztuki ludowej w Balboa Park.
Firma OMA ukończyła budowę nowej wieży w Shenzhen w Chinach – Prince Plaza. Dwustumetrowy wieżowiec został oficjalnie otwarty dla użytkowników, oferując im wstęp na rozległe tarasy otwarte na korytarz widokowy, który pozwala podziwiać cuda natury na tle panoramy miasta.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.