Biuro z widokiem na morze. Prince Plaza w Shenzhen

Biuro z widokiem na morze. Prince Plaza w Shenzhen

Prince Plaza, zdj. OMA

Firma OMA ukończyła budowę nowej wieży w Shenzhen w Chinach – Prince Plaza. Dwustumetrowy wieżowiec został oficjalnie otwarty dla użytkowników, oferując im wstęp na rozległe tarasy otwarte na korytarz widokowy, który pozwala podziwiać cuda natury na tle panoramy miasta.

Prince Plaza nawiązuje do dynamicznego kontekstu Shekou, tworzonego przez góry i morze, a także dawna zabudowa przemysłowa i nowo powstałe drapacze chmur. Te trzy tarasy to niezwykle ważne elementy projektu. Są to przestrzenie publiczne, w których każdy może docenić naturalne środowisko tego obszaru” - powiedział David Gianotte z OMA. Fasada budynku, obłożona szklanymi, żłobionymi panelami wizualnie odnosi się do morskich i górskich krajobrazów, będących jej naturalnym tłem.

Caption

 

Wieża o wysokości 200 metrów oferuje 60 000 metrów kwadratowych powierzchni użytkowej. Zostanie ona wykorzystana na potrzeby firm, korporacji, biur i sklepów. Tarasy widokowe będą dostępne zarówno najemcom i właścicielom lokali, jak i mieszkańcom miasta i turystom. Na poziomie parteru znajdzie się duży pasaż handlowy, który zaoferuje użytkownikom szeroki zakres usług i towarów.

Caption

 

„Żaden inny obszar miejski w Shenzhen nie jest tak blisko gór i morza, z korytarzem widokowym i wieloma otwartymi przestrzeniami. W pełni wykorzystaliśmy te zalety w naszym projekcie Prince Plaza” – powiedział architekt ze studia OMA, Bauke Albada.

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.