Biblioteka Ellen Johnson Sirleaf

Biblioteka Ellen Johnson Sirleaf

zdj. Atelier Masōmī

Atelier Masōmī zaprojektowało bibliotekę prezydencką Ellen Johnson Sirleaf, byłej prezydent Liberii i pierwszej wybranej kobiety na tym stanowisku w Afryce. Budynek, zlokalizowany w stolicy Liberii, Monrovii, będzie służył jako centrum badawcze i edukacyjne, a także miejsce spotkań i dyskusji publicznych.

Biblioteka będzie mieć trzy piętra, na których znajdą się różnorodne przestrzenie. Budynek będzie miał wewnętrzny dziedziniec i wiele otwartych przestrzeni, które umożliwią elastyczne wykorzystanie w celu organizacji różnych wydarzeń. Projekt biblioteki składa się z serii geometrycznych struktur, które są umieszczone wokół dziedzińca. Dach budynku jest pokryty roślinnością, co ma na celu zapewnienie naturalnego chłodzenia i poprawienie mikroklimatu wewnętrznego. Biblioteka ma mieć również panele słoneczne na dachu i energooszczędne instalacje, aby zminimalizować wpływ na środowisko naturalne.

zdj. Atelier Masōmī

 

Biblioteka powstaje w celu upamiętnienia prezydentury Ellen Johnson Sirleaf i jej wkładu w rozwój kraju. Projekt ma służyć jako centrum dla badaczy, studentów i innych grup społecznych, a także jako miejsce, w którym będą organizowane spotkania i dyskusje. Biblioteka prezydencka w Liberii ma stanowić przykład dla innych krajów, jak architektura może służyć jako narzędzie do budowania społeczności i rozwijania kultury oraz promowania edukacji. Projekt łączy w sobie zaawansowane rozwiązania technologiczne z lokalnymi materiałami i tradycyjnymi wzorcami architektonicznymi, co pozwala na stworzenie unikatowego i funkcjonalnego budynku, zgodnego z potrzebami społeczności i naturą.

zdj. Atelier Masōmī

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.