Nowy projekt od studia REFORM

Nowy projekt od studia REFORM

RE:VOLCANO HOUSE, zdj. REFORM ARCHITEKT

RE: VOLCANO HOUSE to nowy projekt domu mieszkalnego autorstwa uznanego polskiego studia REFORM ARCHITEKT. Marcin Tomaszewski w swojej nowej wizji łączy doskonale znane motywy architektoniczne z bezkompromisową nowoczesnością. Projekt wyróżnia się autorskim stylem architekta; stylem, którego nie da się pomylić z żadnym innym.

Projekt VOLCANO HOUSE bazuje na doskonale znanym, zakorzenionym w polskiej tradycji architektonicznej motywem dworku. Na drodze do realizacji idealnej wizji Tomaszewskiego stanęły jednak ograniczenia wynikające z powierzchni i ukształtowania terenu.

RE:VOLCANO HOUSE, zdj. REFORM ARCHITEKT

 

„Miałem spore ograniczenia w powierzchni zabudowy, a chciałem zrobić dom parterowy z częściowym poddaszem. Warunki zabudowy nakazywały zrobienie kąta dachu w przedziale 25-35 stopni. […] Zaprojektowałem trzy połacie dachu z kątem 35 stopni oraz jedną z kątem 25 stopni – dzięki temu uzyskałem asymetrię dachu, która z klasycznego dworku zrobiła nowoczesną bryłę” – mówi architekt.

RE:VOLCANO HOUSE, zdj. REFORM ARCHITEKT

 

Dom, choć względnie prosty w formie, przykuwa oko dzięki elewacji, która została w dużym stopniu pokryta materiałem przypominającym szlachetne drewno. „W projekcie dodałem panele, imitując fornir drewna, a żeby bryła była lżejsza, to podciąłem cały budynek przy cokole, wprowadzając linie ledowe wokół budynku. Każdy ruch na elewacji miał jakieś znaczenie, każdy element dopracowywałem, żeby pasował we właściwych proporcjach – tak, by jednolita bryła nie była za ciężka” – dodaje Marcin Tomaszewski.

RE:VOLCANO HOUSE, zdj. REFORM ARCHITEKT

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.