Birdhouse. Raj na Bali

Birdhouse. Raj na Bali

Birdhouse, zdj. Alexis Dornier

Alexis Dornier przedstawia trzy wyjątkowe budynki z drewna i betonu, które stanęły w lesie deszczowym na Bali. Ich wnętrza kryją piękne i wygodne przestrzenie mieszkalne z widokiem na otaczającą teren naturę.

Dornier, który sam mieszka na Bali od lat, w swoim najnowszym projekcie usiłował oddać specyfikę tego niezwykłego kraju za pomocą języka architektury. Ośrodek Birdhouse, który twórca założył wraz z grupą znajomych, powita odwiedzających efektownymi, lecz minimalistycznymi bryłami. Ośrodek położony jest w wiosce Mas w pobliżu miasta Ubud, które otoczone jest polami ryżowymi i lasem.

Birdhouse, zdj. Alexis Dornier

Hotel stawia nie na liczbę gości, a na jakość pobytu – jednocześnie może przebywać w nim zaledwie dziesięć osób. Pobyt na Bali uprzyjemnią odwiedzającym szeroki taras, basen oraz doskonale zaprojektowany obszar dookoła budynków. „Budynki Birdhouse wtapiają się w naturę” – mówi architekt. „Są jak rzeźby, w których można zamieszkać, wchodzące w ekscytujące relacje z otoczeniem oraz przedstawiające zaskakujące reinterpretacje idei domu” – dodaje.

Birdhouse, zdj. Alexis Dornier

„Doświadczenie eksploracji tych struktur to podróż przez trójwymiarowy, przypominający labirynt układ różnych przestrzeni” – mówi Alexis Dornier. W istocie, rozkład pomieszczeń w budynkach jest jednocześnie zaskakujący i niezwykle funkcjonalny, sprzyjający relaksowi i wyciszeniu dzięki utrzymaniu doskonałego balansu między otwarciem wnętrz na otoczenie a zapewnieniu mieszkańcom całkowitej prywatności, gdy ci tego potrzebują.

Birdhouse, zdj. Alexis Dornier

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.