Projekt siedziby IBM od Powerhouse Company

Projekt siedziby IBM od Powerhouse Company

Siedziba IBM, zdj. Powerhouse Company

Firma Powerhouse Company opublikowała projekt nowej siedziby głównej firmy IBM, która powstanie w Amsterdamie w Holandii. Architekci czerpali inspirację z idei przedstawionych przez klienta – ekologii, etycznej pracy i dbania o dobre samopoczucie pracowników.

Budynek o powierzchni 35 000 metrów kwadratowych będzie mieścił startupy i scaleupy, a także różne udogodnienia, z których będą mogli skorzystać użytkownicy budynku, takie jak strefy fitness, restauracje i sale eventowe. Projekt został oparty na zasadach zrównoważonego budownictwa i rozwoju, który bierze pod uwagę środowisko i człowieka.

Siedziba IBM, zdj. Powerhouse Company

 

Duże, ładne schody w atrium sprzyjają aktywności fizycznej, zniechęcając do korzystania z wind. Parter wyposażony jest w przestrzenie, które można wykorzystać do zorganizowania zajęć fitness, biegania i jogi. Aby dodać do budynku nieco zieleni, projektanci postawili na stworzenie ogrodów na dachu, które zapewniają pracownikom komfortową przestrzeń na zewnątrz. Budynek został zgłoszony do certyfikacji WELL Platinum i BREEAM Outstanding.

Siedziba IBM, zdj. Powerhouse Company

 

Rozpoczęcie budowy centrali IBM planowane jest na 2023 rok. „Choć wymagająca, architektura siedziby IBM jest ponadczasowa i współczesna, ponieważ jest również zrównoważona, a nie tylko modna – mówi Emma Scholten z Powerhouse Company.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.