Firma Powerhouse Company opublikowała projekt nowej siedziby głównej firmy IBM, która powstanie w Amsterdamie w Holandii. Architekci czerpali inspirację z idei przedstawionych przez klienta – ekologii, etycznej pracy i dbania o dobre samopoczucie pracowników.
Budynek o powierzchni 35 000 metrów kwadratowych będzie mieścił startupy i scaleupy, a także różne udogodnienia, z których będą mogli skorzystać użytkownicy budynku, takie jak strefy fitness, restauracje i sale eventowe. Projekt został oparty na zasadach zrównoważonego budownictwa i rozwoju, który bierze pod uwagę środowisko i człowieka.
Duże, ładne schody w atrium sprzyjają aktywności fizycznej, zniechęcając do korzystania z wind. Parter wyposażony jest w przestrzenie, które można wykorzystać do zorganizowania zajęć fitness, biegania i jogi. Aby dodać do budynku nieco zieleni, projektanci postawili na stworzenie ogrodów na dachu, które zapewniają pracownikom komfortową przestrzeń na zewnątrz. Budynek został zgłoszony do certyfikacji WELL Platinum i BREEAM Outstanding.
Rozpoczęcie budowy centrali IBM planowane jest na 2023 rok. „Choć wymagająca, architektura siedziby IBM jest ponadczasowa i współczesna, ponieważ jest również zrównoważona, a nie tylko modna – mówi Emma Scholten z Powerhouse Company.
Politechnika Krakowska organizuje konkurs na na opracowanie koncepcji urbanistyczno-architektonicznej zagospodarowania terenu wokół budynku Politechniki Krakowskiej przy ul. Lea 114, oraz aranżacji przestrzeni na parterze budynku. Zwycięzca otrzyma nagrodę w wysokości 5 tys. zł.
Platforma Buildner zaprasza wszystkich do udziału w konkursie Portable Reading Rooms, którego przedmiotem jest projekt niewielkich przestrzeni czytelniczych.
Firmy DIALOG, Smoke Architecture i EllisDon połączyły siły, aby zaprojektować i zbudować pierwszy w Kanadzie nieemitujący dwutlenku węgla budynek dla Centennial College w Ontario. Inspiracją dla projektu uniwersytetu, którego budowa ma zakończyć się w roku 2023, było połączenie motywów rdzennych i nowoczesnych.
Dokładnie 7 grudnia 2018 swoje podwoje otworzył Warszawski Pawilon Architektury, znajdujący się w Pasażu Stefana Wiecheckiego. ZODIAK jest miejscem spotkań, dyskusji i współpracy utalentowanych polskich architektów.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.