Japoński architekt Shigeru Ban ujawnił uaktualniony prototyp tymczasowego mieszkania w odpowiedzi na trzęsienie ziemi w Turcji i Syrii. Dom zbudowany z drewna i jego pochodnych, cechujący się minimalistycznym stylem charakterystycznym dla projektów Bana, ma za zadanie zapewnić szybkie i tanie schronienie dla ludzi dotkniętych katastrofami naturalnymi.
Uaktualniona wersja prototypu ma większą powierzchnię niż poprzednia, wynosi bowiem aż 47 metrów kwadratowych. Domek składa się z przestrzeni dziennych, łazienki, kuchni i sypialni. Cała konstrukcja została zaprojektowana tak, aby spełnić wymagania dotyczące izolacji termicznej, wentylacji i ochrony przeciwpożarowej. Ban znany jest z projektowania tymczasowych budynków dla ludzi w potrzebie. W 2011 roku zaprojektował schronienie dla ofiar trzęsienia ziemi i tsunami w Japonii, a w 2015 roku zbudował tymczasowe domy dla uchodźców w Nepalu. Architekt wierzy, że jego projekty mogą nieść pomoc ludziom dotkniętych tragediami, dzięki rozwiązaniom, które są proste, ekonomiczne i efektywne.
Projekt tymczasowego mieszkania Ban ma zastosowanie nie tylko w przypadku katastrof naturalnych, ale także w przypadku sytuacji kryzysowych i innych okoliczności, które wymagają szybkiego zapewnienia schronienia.
Termin składania zgłoszeń do konkursu ClimateCurriculum mija za dwa dni! Podziel się swoją wizją, nurtującym cię pytaniem lub obawami dotyczącymi zrównoważonego projektowania i zmian klimatycznych” – zachęcają organizatorzy konkursu. Uczestnicy konkursu będą mieli okazję zaprezentować swoje idee przedstawione za pomocą środków graficznych. Na zwycięzców czekają nagrody.
Platforma UNI zaprasza młodych architektów, urbanistów i projektantów do udziału w konkursie Transfarm 2.0 – drugiej edycji wydarzenia, którego celem jest wyłonienie najlepszych projektów nowoczesnego gospodarstwa rolnego.
Ten budynek, choć oparty na projekcie typowego domu-kostki znacznie różni się od domów utrzymanych w tej stylistyce. Na pierwszy rzut oka niepozorny, jednak wystarczy przyjrzeć mu się dłużej, by dostrzec jego oryginalność. Dom dziurawy autorstwa studia 81.waw.pl dzięki niestandardowym rozwiązaniom i intrygującej formie zostaje w pamięci na długo.
The N100Y Team zaprasza młodych architektów i adeptów sztuki architektury do udziału w międzynarodowym konkursie architektonicznym The Next 100 Years Project. Konkurs ma na celu niesienie pozytywnego przesłania dotyczącego przyszłości i wyłonienie młodych talentów, które mają szansę zapisać się na kartach historii architektury i sztuki.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.