YO Parking. Konkurs
Konkurs YO Parking ma na celu zebraniu najlepszych projektów wieży parkingowej w jednym z dużych miast. Wieża ma na celu odciążyć ulice miasta, tworząc alternatywne miejsca parkingowe.
Organizatorzy konkursu Blue Rendering Challenge zapraszają do nadsyłania wizualizacji architektonicznych, których motywem przewodnim jest kolor błękitny. Uczestnicy będą mieli okazje wykazać się wyczuciem barwy i formy, przedstawiając najciekawsze rendery swojego autorstwa.
Konkurs prowadzony jest w języku angielskim. Obowiązują opłaty rejestracyjne, których wysokość podana jest na stronie konkursu. Zwycięzcy nie otrzymają nagród pieniężnych, czekają na nich jednak medale oraz dyplomy, a ich prace zostaną opublikowane w mediach organizatorów.
„Umiejętności prezentacji swoich projektów są tak samo ważne jak same projektu. Jedno z najlepszych mediów do prezentacji projektów architektonicznych jest wizualizacja. Rendering architektoniczny ma na celu stworzenie realistycznego obrazu budynku jeszcze przed jego wybudowaniem. Renderowanie pomaga projektantom wiernie oddać ich pomysły” – piszą na swojej stronie organizatorzy konkursu.
Rejestracja do konkursu Blue Rendering Challenge potrwa do 20 listopada 2022 roku. Tego samego dnia upłynie termin, w którym należy wysłać gotowe prace do oceny. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Konkurs YO Parking ma na celu zebraniu najlepszych projektów wieży parkingowej w jednym z dużych miast. Wieża ma na celu odciążyć ulice miasta, tworząc alternatywne miejsca parkingowe.
Otwarto zgłoszenia do konkursu Of Yore, którego przedmiotem jest projekt miasta świątyń w Kambodży. Wizje nadesłane do konkursu powinny być wygenerowane w 3D.
Firma MAD Architects ujawniła projekt budynku Aquatic Centre na Igrzyska Olimpijskie 2024, które odbędą się w Paryżu. Wizja powstała we współpracy z trzema francuskimi pracowniami architektonicznymi: Jacques Rougerie Architecture, Atelier Phileas Architecture i Apma Architecture. Projekt czerpie z architektury Paryża, podkreślając ścisły związek miasta ze światem sztuki.
Losy Rynku Krowoderskiego od lat są przedmiotem dyskusji krakowian. Czy nowy projekt pracowni Bartosza Dendury pomoże wyklarować jego przyszłość?
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.