Blurring Boundaries. Konkurs

Blurring Boundaries. Konkurs

Materiały organizatora

W świecie pełnym konfliktów warto zrobić krok wstecz i spróbować na nowo zdefiniować architektoniczne przestrzenie jako miejsca, które wtapiają się w naturę, stając się jej symbiotyczną częścią, zamiast kontrolować ją i zmieniać. Konkurs Blurring Boundaries zbierze projekty „zakamuflowanych” obiektów architektonicznych.

Ludzkie życie ma szansę wtopić się w życie natury, gdy próbujemy zaprojektować zakamuflowane budynki. Czy jednak można to osiągnąć bez uszczerbku na komforcie i wygodzie, do których przyzwyczajeni są współcześni ludzie?

Celem konkursu Blurring Boundaries jest poszerzenie umiejętności uczestników w próbie stworzenia przestrzeni, które są w stanie pozostać ukryte w swoim otoczeniu. Dozwolone jest użycie sztucznych materiałów i nienaturalnych technologii, głównym celem projektów powinno być jednak dążenie do budowania z naturalnych, najlepiej lokalnych, materiałów, przy użyciu tradycyjnych sposobów.

Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 13 czerwca 2022. Konkurs prowadzony jest w języku angielskim. Pula nagród w konkursie wynosi 24 tys. USD. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.