Building Design Competition 2022
Ogłoszono otwarcie zapisów do konkursu Building Design Competition (IDBC) 2022. Do konkursu zaproszeni są studenci kierunków związanych z projektowaniem. Konkurs jest otwarty dla studentów z całego świata.
W świecie pełnym konfliktów warto zrobić krok wstecz i spróbować na nowo zdefiniować architektoniczne przestrzenie jako miejsca, które wtapiają się w naturę, stając się jej symbiotyczną częścią, zamiast kontrolować ją i zmieniać. Konkurs Blurring Boundaries zbierze projekty „zakamuflowanych” obiektów architektonicznych.
Ludzkie życie ma szansę wtopić się w życie natury, gdy próbujemy zaprojektować zakamuflowane budynki. Czy jednak można to osiągnąć bez uszczerbku na komforcie i wygodzie, do których przyzwyczajeni są współcześni ludzie?
Celem konkursu Blurring Boundaries jest poszerzenie umiejętności uczestników w próbie stworzenia przestrzeni, które są w stanie pozostać ukryte w swoim otoczeniu. Dozwolone jest użycie sztucznych materiałów i nienaturalnych technologii, głównym celem projektów powinno być jednak dążenie do budowania z naturalnych, najlepiej lokalnych, materiałów, przy użyciu tradycyjnych sposobów.
Zgłoszenia do konkursu można nadsyłać do 13 czerwca 2022. Konkurs prowadzony jest w języku angielskim. Pula nagród w konkursie wynosi 24 tys. USD. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.
Ogłoszono otwarcie zapisów do konkursu Building Design Competition (IDBC) 2022. Do konkursu zaproszeni są studenci kierunków związanych z projektowaniem. Konkurs jest otwarty dla studentów z całego świata.
Ruszył nabór na warsztaty mOO, kierowane do studentów kierunków takich jak architektura, urbanistyka czy projektowanie wnętrz. Młodzi projektanci będą mogli poszerzyć swoje horyzonty i odnaleźć własną drogę pod okiem doświadczonych specjalistów.
Van Alen i Rada Miasta Nowego Jorku ogłosili zwycięzców międzynarodowego konkursu Reimagining Brooklyn Bridge. Zwycięski projekt w kategorii profesjonalnej to Brooklyn Bridge Forest autorstwa interdyscyplinarnego zespołu, w tym członków Pilot Projects Design Collective, Cities4Forests, Wildlife Conservation Society oraz firm Grimshaw i Silman. W kategorii młodych dorosłych zwyciężył projekt Do Look Down autorstwa Shannon Hui, Kwans Kim i Yujin Kim.
Ecosistema Urbano, hiszpańska firma zajmującą się architekturą krajobrazu, niebawem przekształci kampus Uniwersytetu w Maladze w przestrzeń, która umożliwi studentom relaks podczas kontaktu z naturą oraz przysłuży się środowisku.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.