Studio Olson Kundig świętuje otwarcie budynku Bob Dylan Center w Tulsie w USA. Muzeum, które przedstawi publiczności obiekty związane z twórczością i działalnością znanego muzyka, powstało w budynku należącym dawniej do firmy przemysłowej.
Centrum podkreśla i promuje twórczość Boba Dylana, oferując kolekcję ponad 100 000 przedmiotów zebranych podczas 60 lat kariery muzyka, wśród których znajdą się między innymi rękopisy tekstów, korespondencja, nagrania wideo, dzieła sztuki i oryginalne nagrania studyjne. Konkurs na projekt Bob Dylan Center został ogłoszony pięć lat temu. Wzięło w nim udział blisko 100 studiów architektonicznych.
Projekt zaproponowany przez Olson Kundig wyróżniał się niestandardowym podejściem do zagadnienia sławy. Nie starali się bowiem ukazać Dylana jako światowej gwiazdy rocka, zamiast tego postawili na ukazanie go jako świadomego i płodnego artysty, który wolał przyciągać uwagę swoją twórczością niż wydarzeniami z życia osobistego. Jak twierdzą projektanci, inspirację i wiedzę o charakterze Dylana czerpali z filmu biograficznego I’m Not There, opowiadającego historię życia gitarzysty.
W muzeum znajduje się wielkoformatowy mural, wykonany na podstawie rzadkiej fotografii Dyalana z 1965 roku, podarowanej muzeum przez znanego fotografa Jerry'ego Schatzberga. Wewnątrz fani artysty znajdą sale poświęcone twórczości i inspiracjom Dylana, za którego projekt odpowiada biografka muzyka Jennifer Lebeau, odtworzone w każdym detalu studio nagraniowe wykonane przez Columbia Records Gallery oraz galerię, w której znajdą się prace innych innowacyjnych artystów.
Holenderskie studio UNStudio zaprezentowało projekt nowoczesnego kompleksu mieszkalno-biurowego, który powstanie w chińskim mieście Nankin. Projekt ma być odpowiedzią na potrzeby mieszkańców miasta, którzy coraz bardziej zwracają uwagę na jakość życia i zdrowie.
Rumuńskie Stowarzyszenie Architektów, Oddział Transylwański OAR oraz władze miasta Kluż-Napoka, a także Uniwersytet Babeș-Bolyai ogłaszają rozpoczęcie zgłoszeń do międzynarodowego konkursu na projekt kampusu naukowego Science Campus Cluj – Napoca. Obiekt ma być nowym centrum edukacji i innowacji w regionie.
Letni domek, zaprojektowany przez estońskie biuro architektoniczne B210, wznosi się na palach nad bagnistym terenem, pozwalając mieszkańcom na podziwianie naturalnego otoczenia budynku. Wygodna, nowoczesna konstrukcja posiada schody prowadzące na znajdujący się na dachu taras, będący doskonałym miejscem do spotkań towarzyskich i relaksu.
Przestrzenie publiczne na całym świecie starają się wdrażać potrzebne środki bezpieczeństwa, by umożliwić obywatelom przebywanie za zewnątrz pomimo pandemii wirusa. Kreatywność projektantów i przedsiębiorców nie zna granic – widzieliśmy już specjalnie zaprojektowane miejskie ryneczki umożliwiające social distancing i niewielkie szklarnie, służące jako wydzielona strefa dla gości restauracji.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.