Social distancing w Domino Park

Social distancing w Domino Park

Domino Park, zdj. Marcella Winograd

Przestrzenie publiczne na całym świecie starają się wdrażać potrzebne środki bezpieczeństwa, by umożliwić obywatelom przebywanie za zewnątrz pomimo pandemii wirusa. Kreatywność projektantów i przedsiębiorców nie zna granic – widzieliśmy już specjalnie zaprojektowane miejskie ryneczki umożliwiające social distancing i niewielkie szklarnie, służące jako wydzielona strefa dla gości restauracji.

Domino Park na Brooklynie w Nowym Jorku wprowadził proste rozwiązanie – na trawie namalowano 30 kół o średnicy 2,40 m, oddalonych od siebie o ok. 1,8 m. Kręgi mają pomóc odwiedzającym park utrzymać odpowiedni dystans od innych.

Projekt brooklyńskiego parku jest nie tylko banalny i funkcjonalny, ale również niskobudżetowy i oszczędzający czas. Realizacja planu, jak mówią odpowiedzialni za niego pracownicy parku „zabrała kilka puszek białej farby kredowej z lokalnego sklepu, za 99 centów jedna, 2 osoby i 4 godziny”.

Domino Park, zdj. Marcella Winograd

Do postępowania parku, obwołanego w mediach „strategicznym urbanizmem”, zalicza się również nieustanna działalność na rzecz uświadamiania społeczeństwa o tym, jak ważne jest zachowanie odpowiedniego dystansu, stosowanie na co dzień odpowiednich środków higieny oraz dbanie o zdrowie i dobre samopoczucie, zwłaszcza w tym wyjątkowo obciążającym psychicznie czasie. Na terenie Domino Park wyświetlane są komunikaty na temat dystansu społecznego i noszenia masek. Dodatkowo, park regularnie przypomina zasady bezpieczeństwa na swoich stronach w mediach społecznościowych.

źródło: archdaily.com

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.