Brama do Hollandse Duinen. Projekt Powerhouse i DELVA

Brama do Hollandse Duinen. Projekt Powerhouse i DELVA

Brama do Hollandse Duinen, zdj. Powerhouse/DELVA

Firma Powerhouse Company we współpracy z biurem architektury krajobrazu DELVA prezentuje projekt nowego centrum turystycznego, które będzie pełnić funkcję bramy do nowego parku narodowego Hollandse Duinen w Niderlandach.

Ta wyjątkowa interwencja ma na celu przedstawienie szerszej publiczności Keokamp, ​​zielonego obszaru w pobliżu Dworca Centralnego w Hadze. Obszar ten, choć ma ogromne znaczenie dla historii miasta, od wielu lat jest zamknięty dla mieszkańców i niewykorzystywany przez miasto. Centrum dla zwiedzających, którego ukończenie planowane jest na rok 2024, ma intrygować mieszkańców miasta oraz turystów i zachęcać ich do spacerów w otoczeniu natury.

Brama do Hollandse Duinen, zdj. Powerhouse/DELVA

 

Głównym celem projektu Keokamp jest ​​wzmocnienie połączeń terenu z centrum miasta i dworcem kolejowym oraz innych haskich terenów zielonych: Malieveld, Haagse Bos i wielokilometrowych wydm ciągnących się wzdłuż wybrzeża. Obszary te połączą się pod szyldem nowego parku narodowego Hollandse Duinen.

Brama do Hollandse Duinen, zdj. Powerhouse/DELVA

 

„Chcieliśmy stworzyć wejście, które nie jest tylko budynkiem, ale krajobrazem samo w sobie. Niezbędne było utrzymanie równowagi pomiędzy architekturą, naturalnym krajobrazem i projektem całego parku. Naszą inspiracją była przeszłość. Zamiast jednak powtarzać historię, z miłością ją adaptujemy i przywracamy z szacunkiem dla natury, w duchu projektowania znanego architekta krajobrazu – Zochera” – mówi Steven Delva.

Brama do Hollandse Duinen, zdj. Powerhouse/DELVA

 

Budynek wykonany jest w całości z drewna i szkła. Jak utrzymują architekci, taka kombinacja materiałów zapewni budynkowi wysoką efektywność energetyczną. Obiekt wznosi się na drewnianej platformie otoczonej wijącymi się w różnych kierunkach ścieżek dla pieszych, nawiązujących do twórczości Zochera.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.