Projekt „zielonych klas” dla Uniwersytetu w Maladze
Projekt „zielonych klas” dla Uniwersytetu w Maladze
Ecosistema Urbano, hiszpańska firma zajmującą się architekturą krajobrazu, niebawem przekształci kampus Uniwersytetu w Maladze w przestrzeń, która umożliwi studentom relaks podczas kontaktu z naturą oraz przysłuży się środowisku.
Nauka i natura
Biuro Ecosistema Urbano zaprojektowało innowacyjny kampus – klasy na zewnątrz, miejsca do spotkań, ławki oraz ścieżki spacerowe. Duży projekt, obejmujący powierzchnię 52 akrów, będzie łączył kampus uniwersytecki Teatinos i miasto. Celem realizacji jest poprawa komfortu nauki studentów, zbudowanie pomostu między środowiskiem naturalnym i naukowym, a co za tym idzie - kształtowanie więzi młodych ludzi z naturą i podniesienie ich świadomości ekologicznej.
Ekologiczny charakter kampusu nie skazuje jednak studentów i pracowników uczelni na brak dostępu do prądu i internetu w terenach zielonych, kampus zostanie bowiem wyposażony w media potrzebne do nauki i pracy.
KPF i Heatherwick Studio opublikowały projekt piątego terminalu lotniska Changi w Singapurze. W swoim projekcie zespół przedstawia koncept lotniska jako „miasta w mieście”. Terminal ma pomieścić aż 50 mln pasażerów rocznie.
Firma Polbruk S.A. z siedzibą w Gdańsku zaprasza architektów do udziału w konkursie architektonicznym City & Rest - Wspólna Przestrzeń Miasta. Przedmiotem konkursu jest projekt wspólnej rekreacyjnej przestrzeni miejskiej w Skawinie.
Duet moskiewskich architektów, Davit Jilavyan i Mary Jilavyan, zaprezentowali oryginalny projekt hotelu sprawiającego wrażenie naturalnych, olbrzymich kamieni. Do stworzenia projektu zainspirowała ich sama natura – pomysł na projekt zrodził się, gdy architekci przyglądali się leżącym obok siebie kamieniom nieopodal ich domu.
Studio Cobe przedstawia projekt biurowca, który przypadnie do gustu wielbicieli motoryzacji. Zaprojektowany dla firmy produkującej samochody wieżowiec czerpie inspiracje z „męskiego” świata motoryzacji, prezentując jednocześnie pełne dopracowanych detali wnętrze.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.