Brink Tower, nowy projekt Mecanoo

Brink Tower, nowy projekt Mecanoo

Brink Tower, zdj. Mecanoo

Dobre relacje z sąsiadami, czyste powietrze, wszechobecna zieleń i wszystkie najpotrzebniejsze usługi pod ręką – tak większość z nas wyobraża sobie idealne sąsiedztwo. Na potrzeby nowoczesnego mieszkańca miasta odpowiada holenderska grupa Mecanoo w swoim nowym projekcie mieszkalnego wieżowca.

Holenderska praktyka architektoniczna Mecanoo wygrała konkurs na projekt nowego wieżowca mieszkalnego w Amsterdamie. Projekt nazwany Brink Tower na 28 piętrach pomieści prawie cztery setki lokali. Propozycja Mecanoo ma pomóc w rozwiązaniu problemu, który staje się coraz bardziej palący w wielu dużych miastach na Zachodzie – problemu niewystarczającej liczby mieszkań w stosunku do przybywających mieszkańców, studentów i pracowników.

Brink Tower, zdj. Mecanoo

 Wieżowiec zaprojektowany przez Mecanoo określany jest jako „dzielnica miasta w pionie” – jej twórcy liczą na to, że dzięki zastosowanym technologiom sprzyjającym środowisku i wdrażaniu założeń zrównoważonego budownictwa Brink Tower będzie miejscem sprzyjającym ekologicznemu, spokojnemu życiu.

Brink Tower, zdj. Mecanoo

Plan Brink Tower obejmuje stworzenie 120 socjalnych 30 mieszkań pełniących funkcję domów opieki, 250 lokali o mieszanym przeznaczeniu i przestrzenie przeznaczone do celów kulturalnych. W cokole parteru powstaną obiekty handlowe, również restauracje i kawiarnie. Tarasy i dachy zostaną wyposażone w dachy polderowe – obsadzone roślinnością, będą „płucami” wieżowca. Jak podkreśla Mecanoo, wieża została zaprojektowana tak, aby umożliwić jak największą interakcję między wszystkimi mieszkańcami i najemcami, a nowymi mieszkańcami i ludźmi zamieszkującymi okolicę od dawna.

Brink Tower, zdj. Mecanoo
Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.