Dom dla rzeźby. Projekt Thomas Phifer and Partners
Dom dla rzeźby. Projekt Thomas Phifer and Partners
Amerykańskie studio architektoniczne Thomas Phifer and Partners ukończyło budowę betonowej konstrukcji dla Muzeum Glenstone w stanie Maryland. Nowo powstały powstał, aby stać się domem dla prac znanego rzeźbiarza Richarda Serry.
Studio Thomas Phifer and Partners zaprojektowało betonową konstrukcję o powierzchni 281 metrów kwadratowych specjalnie dla potrzeb wyjątkowych dzieł, które wyszły spod dłuta Richarda Serry. Cztery powstałe w roku 2017 rzeźby, które znajdą się w budynku, noszą tytuł Four Rounds: Equal Weight, Unequal Measure.
Budynek to blok wykonany w całości z betonu konstrukcyjnego odlewanego na miejscu, ze świetlikami i drzwiami wykonanymi ze stali nierdzewnej. Po wcześniejszym porozumieniu z artystą pracownia architektoniczna zdecydowała, że w budynku nie będzie światła elektrycznego. Pomieszczenia i rzeźby są oświetlane jedynie przez światło, które dostaje się do środka przez rozmieszczone w budynku świetliki.
„Byliśmy gotowi rozważyć każdy szczegół tego, w jaki sposób przestrzeń oddziałuje z obiektami wewnątrz budynku, jak zróżnicowane wykorzystane światła ożywia powierzchnie rzeźb, jak tekstura betonu wchodzi w dialog ze stalą” – opowiadają architekci odpowiedzialni za projekt pawilonu.
Jak podkreślają architekci, założeniem projektu było stworzenie atrakcyjnej przestrzeni wystawienniczej, jak i miejsca cichej kontemplacji dla zwiedzających. Aby to osiągnąć, wykorzystano charakterystykę terenu. Architekci zadbali o to, aby budynek wyglądał jak wrośnięta w ziemię forma rzeźbiarska, nawiązując jednocześnie do swojego przeznaczenia. „Ten budynek jest czymś więcej niż tylko miejscem na rzeźbę; to integralna część doświadczenia sztuki” – powiedziała dyrektor Muzeum Glenstone Emily Wei Rales.
Studio Atkins ujawniło ostateczny projekt nowego głównego dworca kolejowego i przestrzeni publicznej w Nairobi. Projekt rozbudowuje zabytkowy budynek dworca, jedną z pierwszych kamiennych budowli w mieście, zwiększając jego powierzchnię tak, że będzie w stanie odwiedzić go aż do ponad 30 000 pasażerów na godzinę.
Organizatorzy międzynarodowego konkursu Singapore Good Design 2022 zapraszają młodych architektów i projektantów do nadsyłania zgłoszeń! Konkurs zostanie rozstrzygnięty w siedmiu kategoriach.
Działająca w Szanghaju i Hongkongu firma architektoniczna EID Architecture ukończyła centrum kulturalno-społeczne LAND Community Centre w Chinach. Projekt wyróżnia rzeźbiarski cokół, który tworzy efekt falowania, płynności i monumentalności.
Niepogoda, brak przestrzeni, niespodziewane zmiany w rozkładach jazdy… Między innymi właśnie przez nie część z nas jako środek lokomocji wybierze droższy i mniej przyjazny środowisku od autobusu samochód. Aby zaradzić tym niedogodnościom i uczynić podróż autobusem bardziej komfortową, studio architektoniczne Rombout Frieling Lab zaprojektowało Station of Being – prototyp wygodnego i funkcjonalnego przystanku autobusowego.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.