Cabo. Oryginalny kompleks sportowy

Cabo. Oryginalny kompleks sportowy

zdj. César Béjar

Opublikowano zdjęcia kompleksu sportowego Cabo, który został zaprojektowany przez meksykańską firmę Taller Héctor Barroso na potrzeby corocznego regionalnego turnieju tenisowego. Położony w Los Cabos mieście w stanie Baja California Sur kompleks znajduje się na usianym kaktusami miejscu w pobliżu plaży. Architekci z Taller Héctor Barroso zaprojektowali kompleks tak, aby jak najlepiej wykorzystać jego „piękne i wyjątkowe” otoczenie.

 

„Biorąc pod uwagę kombinację zastosowań, projekt charakteryzuje się dużymi otwartymi przestrzeniami, które pozwalają użytkownikom podejmować różne zajęcia na świeżym powietrzu i cieszyć się wspaniałymi widokami, jakie oferuje to miejsce” – mówią architekci odpowiedzialni za projekt. Projekt został podzielony na etapy, z których pierwszy został już zakończony. Składa się z zatopionego w krajobrazie stadionu zwanego Kraterem, trzech kortów tenisowych, budynku klubowego i szatni, części administracyjnej oraz centralnego dziedzińca. W projekcie przewidziano również miejsce na stadion na 3500 miejsc, który można wznieść na czas rozgrywek, a następnie zdemontować, gdy nie jest używany.

zdj. César Béjar

 

Ściany budynków wykonane są z ubitej ziemi – materiału, który nawiązuje do kolorów i faktur otaczającego terenu. Ściany nośne mają wewnętrzną stalową siatkę, która pomaga utrzymać konstrukcję. Organizacja przestrzenna obiektu była oparta na wymogu ustawienia kortów tenisowych z północy na południe, aby zminimalizować możliwość tego, że gracze będą oślepiani przez światło słoneczne. 
„Projekt opiera się na dwóch osiach, prostopadłych do siebie, wynikających z narysowania linii prostej między działką a plażą” – powiedział zespół.

zdj. César Béjar

 

W kolejnym etapie budowy powstaną dwa dodatkowe korty tenisowe, boiska do piłki nożnej i piłki nożnej oraz strefa gastronomiczna.

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.