Sansusi Forest Food Court. Konkurs
Platforma Buildner zaprasza do udziału w konkursie Sansusī Forest Food Court, którego przedmiotem jest projekt foot court na festiwalu współczesnej muzyki klasycznej.
Opracowany przez WERK Arkitekter i Snøhetta nowy budynek na wybrzeżu Esbjerg w Danii został otwarty dla publiczności. Drewniana konstrukcja ma służyć jako miejsce spotkań klubów sportów wodnych, zapewniając nadmorskiemu miastu nowe centrum społeczności.
Okrągły pawilon ma za zadanie chronić użytkowników przed trudnymi warunkami pogodowymi, zapewniając jednocześnie niezwykłej urody widok na morze i port. „Naszym celem było stworzenie wyjątkowego miejsca, które rozświetli zachodnie wybrzeże Danii, aby każdy mógł znaleźć drogę do swojej społeczności - Thomas Kock, dyrektor kreatywny WERK Arkitekter.
Budynek zaoferuje miastu miejsca dla klubów sportowych, sale szkoleniowe i obszary warsztatowe, a także inne przestrzenie społeczne i edukacyjne, które mają na celu zachęcenie użytkowników do aktywności, zaangażowania w życie społeczne i nauki. Bryła budynku została zaprojektowana tak, aby chronić jego użytkowników przed silnymi wiatrami. Drewniana elewacja została wzmocniona, aby wytrzymać trudne warunki pogodowe, a betonowa podstawa zwiększy odporność budynku w przypadku powodzi.
Mierzący około 2800 metrów kwadratowych projekt budynku czerpie inspirację z abstrakcyjnych form geometrycznych, nawiązując jednocześnie do morskiej tradycji portu Esbjerg. Projekt elewacji, jak twierdzą twórcy projektu, ma wzbudzać w odbiorcy skojarzenie z taflą wody, w której odbija się światło słoneczne.
Platforma Buildner zaprasza do udziału w konkursie Sansusī Forest Food Court, którego przedmiotem jest projekt foot court na festiwalu współczesnej muzyki klasycznej.
Biuro architektoniczne RSHP zaprezentowało projekt Shenzhen - Hong Kong Innovation Integrated Service Centre, 45-piętrowej wieży w Futian Free Trade Zone w południowym Shenzhen. Budynek zapewnia przestrzeń dla handlu detalicznego i wydarzeń kulturalnych, umożliwi użytkownikom także spędzanie czasu na świeżym powietrzu.
Architekci z polskiego studia architektonicznego Meeko zaprojektowali dom, który łączy w sobie rustykalną, niezwykle modną estetykę unowocześnionej stodoły i ponadczasowy minimalizm. Ceglany dom znajduje się w Kliszowie, niedaleko Mielca. Budynek miał być nie tylko piękny i funkcjonalny, ale również zaprojektowany z myślą o środowisku.
Firma AOC Architecture zaprezentowała swoje propozycje rewitalizacji wnętrz Museum of Childhood w Londynie. Kolorowe, bajeczne kompozycje nawiązują do historii budynku, w którym znajduje się muzeum, wpisując się jednocześnie we współczesne trendy w projektowaniu.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.