Kolory dzieciństwa w projekcie rewitalizacji Museum of Childhood
Kolory dzieciństwa w projekcie rewitalizacji Museum of Childhood
Firma AOC Architecture zaprezentowała swoje propozycje rewitalizacji wnętrz Museum of Childhood w Londynie. Kolorowe, bajeczne kompozycje nawiązują do historii budynku, w którym znajduje się muzeum, wpisując się jednocześnie we współczesne trendy w projektowaniu.
Eksplozja kolorów
Podczas trwającego remontu londyńskiego muzeum, firma AOC dokonała analizy fotomikrograficznej żelaznej konstrukcji, na której opiera się budynek. Badanie wykazało, że na przestrzeni lat, od jego powstania w latach 70. XIX wieku, jego wnętrza były przemalowywane 30 razy. Projektanci, zainspirowani dziejami budynku, postanowili stworzyć nową koncepcję, która połączy nowoczesną funkcjonalność z historią. Oprócz niektórych wzorów na ścianach, odtworzono również 150-letni wzór podłogi w hali głównej.
Projektanci zapewniają, że projekt galerii stara się zrównoważyć zasady bezpieczeństwa w wystawianiu obiektów sztuki z możliwością angażowania się w zabawę przez dzieci i dorosłych. Dlatego też eksponaty będą umieszczane na różnych wysokościach, na specjalnie zaprojektowanych do tego celu kubikach i półkach.
„Chcemy, aby muzeum w swoich obiektach, historiach i doświadczeniach odzwierciedlało szeroką, wielopokoleniową publiczność” – mówią architekci.
Modernizacja budynku ruszy w maju tego roku. Muzeum zostanie zamknięte na dwa lata. „To obiekt szczególnie kochany przez lokalną społeczność, ale też wymagający modernizacji. Ten ambitny plan transformacji umożliwi Muzeum Dzieciństwa uwolnienie jego ogromnego potencjału, a także dbanie o potencjał przyszłych pokoleń” – oświadczył zarząd muzeum.
STOS, a dokładniej Smart and Transdisciplinary knOwledge Services, to niedawny projekt studia Arch-Deco, który w ostatnim czasie wszedł w fazę realizacji. Centrum Kompetencji to nowa inwestycja Politechniki Gdańskiej, odpowiadający na rosnące zapotrzebowanie innowacji na rynku IT.
Pracownia architektoniczna Beczak & Beczak Architekci wraz z firmami Ostoja Development oraz Wienerberger przedstawiają częściowo ukończony projekt nowoczesnego osiedla, w którym czystość bryły i oszczędność formy łączą się z tradycyjnym wizerunkiem przytulnego i bezpiecznego sąsiedztwa, w którym każdy znajdzie swoje miejsce.
Jak zamienić dawne tereny przemysłowe w nowoczesną i modną dzielnicę? Na to pytanie może odpowiedzieć studio APA Wojciechowski Architekci, odpowiedzialne za rewitalizację dawnej elektrowni na warszawskim Powiślu. Obszar, dotąd zaniedbany i zapomniany, z powrotem stał się częścią miasta, oferując mieszkańcom miasta atrakcyjne miejsce do pracy i rozrywki – lokale użytkowe, bary, restauracje i sklepy.
Podjąłeś decyzję o budowie domu, jesteś przekonany, że chcesz zamieszkać na swoim, w budynku, który spełni Twoje oczekiwania i zapewni Ci stabilność oraz bezpieczeństwo? Będzie Ci potrzebny architekt, który wizję oraz marzenia rozrysuje na kartce, a następnie wprowadzi do odpowiedniego programu, prezentując Ci gotowy projekt 3D. Potem pozostanie już tylko jego realizacja. Można jednak skorzystać z gotowych, typowych projektów, w których możliwe jest, chociaż też nie zawsze, wprowadzenie zmian. Inwestorzy postępują w różny sposób – jedni oczekują indywidualnego projektu, innym wystarczy typowy. Którą drogą powinieneś podążać?
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.