Centrum wtopione w krajobraz. Skamlingsbanken w Danii

Centrum wtopione w krajobraz. Skamlingsbanken w Danii

Centrum Skamlingsbanken, zdj. CEBRA

Duńskie studio architektoniczne CEBRA prezentuje projekt centrum w Skamlingsbanken, położone na historycznym wzgórzu, które było miejscem ważnych wydarzeń historycznych w Danii. Centrum Turystyczne Skamlingsbanken zostało zaprojektowane przez CEBRA tak, aby przypominało jeden z wielu pagórków w okolicy.

Skamlingsbanken jest miejscem wielu historycznych wydarzeń w historii Danii, takich jak debaty nad terytorium Szlezwika-Holsztyna w połowie XIX wieku. Zaprojektowane przez CEBRA centrum dla zwiedzających upamiętni historię i znaczenie tego miejsca, a także przybliży historię regionu gościom. Centrum zostało ukryte pod zielonym dachem, który przypomina okoliczne pagórki. Architekci postawili na całkowite wtopienie obiektu w krajobraz, aby podkreślić znaczenie środowiska naturalnego.

Centrum Skamlingsbanken, zdj. CEBRA

 

„Głównym założeniem projektu było uczynienie architektury częścią ogólnego krajobrazu i dążenie do najbardziej subtelnego efektu, jak to tylko możliwe” – wyjaśnił architekt z firmy CEBRA, Carsten Primdah. „Budynek sam w sobie nie jest centrum projektu, ale węzłem w sieci naturalnych ścieżek, które przecinają Skamlingsbanken” – dodał. „Nowe centrum dla zwiedzających jest nowoczesną areną kultury demokratycznej, ukazującą Skamlingsbanken jako miejsce ważnych debat społecznych w sprawach, które dotyczą nas wszystkich”.

Centrum Skamlingsbanken, zdj. CEBRA

 

 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.