Centrum wtopione w krajobraz. Skamlingsbanken w Danii
Centrum wtopione w krajobraz. Skamlingsbanken w Danii
Duńskie studio architektoniczne CEBRA prezentuje projekt centrum w Skamlingsbanken, położone na historycznym wzgórzu, które było miejscem ważnych wydarzeń historycznych w Danii. Centrum Turystyczne Skamlingsbanken zostało zaprojektowane przez CEBRA tak, aby przypominało jeden z wielu pagórków w okolicy.
Skamlingsbanken jest miejscem wielu historycznych wydarzeń w historii Danii, takich jak debaty nad terytorium Szlezwika-Holsztyna w połowie XIX wieku. Zaprojektowane przez CEBRA centrum dla zwiedzających upamiętni historię i znaczenie tego miejsca, a także przybliży historię regionu gościom. Centrum zostało ukryte pod zielonym dachem, który przypomina okoliczne pagórki. Architekci postawili na całkowite wtopienie obiektu w krajobraz, aby podkreślić znaczenie środowiska naturalnego.
„Głównym założeniem projektu było uczynienie architektury częścią ogólnego krajobrazu i dążenie do najbardziej subtelnego efektu, jak to tylko możliwe” – wyjaśnił architekt z firmy CEBRA, Carsten Primdah. „Budynek sam w sobie nie jest centrum projektu, ale węzłem w sieci naturalnych ścieżek, które przecinają Skamlingsbanken” – dodał. „Nowe centrum dla zwiedzających jest nowoczesną areną kultury demokratycznej, ukazującą Skamlingsbanken jako miejsce ważnych debat społecznych w sprawach, które dotyczą nas wszystkich”.
SARP oddział Wrocław zaprasza miłośników architektury i fotografii do udziału w konkursie Kadry Architektury na najlepsze zdjęcie obiektu architektonicznego. Konkurs organizowany jest w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Architektury DoFA '22.
Prototypowa, wykorzystująca najnowsze zdobycze technologii elektrownia powstanie Oxfordshire w Anglii. Za jej projekt odpowiada biuro architektoniczne AL_A, na którego czele stoi Amanda Levete. Nowoczesny obiekt powstanie specjalnie dla kanadyjskiej firmy energetycznej General Fusion.
W Poznaniu, w pobliżu sławnego Parku Wilsona, powstanie nowe osiedle mieszkaniowe projektu JEMS Architekci. Luksusowy kompleks stanie w miejscu dawnej poznańskiej fabryki perfum, i właśnie temu zawdzięcza swoją nazwę – Perfumiarnia.
Dom zaprojektowany przez biuro Pracownia Architektury Głowacki znajduje się w przedwojennej dzielnicy Wrocławia, wśród willi i domów sprzed blisko 80 lat. Ten wyjątkowy budynek został zaprojektowany tak, by zapewnić prywatnym inwestorom komfort własnej przestrzeni na niewielkiej parceli będącej częścią gęsto tkanej zabudowy miejskiej.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.