W Poznaniu, w pobliżu sławnego Parku Wilsona, powstanie nowe osiedle mieszkaniowe projektu JEMS Architekci. Luksusowy kompleks stanie w miejscu dawnej poznańskiej fabryki perfum, i właśnie temu zawdzięcza swoją nazwę – Perfumiarnia.
Poznańska Perfumiarnia pomieści ok. 140 mieszkań o podwyższonym standardzie. Luksusowe lokale mieszkalne nawiązują do mieszkań w tradycyjnych kamienicach, pośród których znajdzie się nowe inwestycja. Mieszkania, podobnie jak te w klimatycznych, zabytkowych zabudowach, będą bardzo wysokie. Dodatkowo, na ścianach zostaną umieszczone przeszklenia, które ze względu na imponującą wysokość mieszkań, będą gwarantowały doświetlenie mieszkania naturalnym światłem przez cały dzień.
Samo osiedle będzie składać się z sześciu kilkukondygnacyjnych budynków. Architekci zadbali o to, by swoim projektem reprezentowały wysoki standard, obiecywany nabywcom przez inwestorów, firmę Garvest Real Estate. Starannie zaprojektowane budynki będą doskonale wpisywać się w historyczny kontekst miejsca, w którym powstaną. „Pionowa artykulacja fasad od strony istniejących budowli przechodzi w ekspresyjne w planie tarasy, przesłaniane zasłonami z metalowej siatki, stanowiące tło dla drzew Parku Wilsona” – piszą o swoim projekcie architekci z biura JEMS.
Mieszkania ze względu na prestiżowe położenie osiedla, jak i podwyższony standard lokali, będą jednymi z najdroższych w Poznaniu. Według planów inwestora, osiedle Perfumiarnia zostanie oddane do użytku już za dwa lata, w roku 2022.
KPF i Heatherwick Studio opublikowały projekt piątego terminalu lotniska Changi w Singapurze. W swoim projekcie zespół przedstawia koncept lotniska jako „miasta w mieście”. Terminal ma pomieścić aż 50 mln pasażerów rocznie.
Studio architektoniczne UGO Architecture prezentuje koncepcyjny projekt domu jednorodzinnego, położonego w Kotlinie Kłodzkiej, jednym z najpiękniejszych miejsc w Polsce.
Pod koniec roku ogłoszono zwycięzców konkursu na projekt Żołnierzy Wojska Polskiego na Westerplatte. Jury wybrało ich zdaniem trzy najlepsze wizje miejsca pamięci poległych w obronie ojczyzny spośród 27 zgłoszeń, a także wręczyło siedem wyróżnień.
He Art Museum w Guangdong w Chinach projektu laureata prestiżowej nagrody Pritzkera, Tadao Ando, zostanie otwarte dla publiczności już 1 października 2020. Oficjalne otwarcie muzeum planowano pierwotnie na 21 marca tego roku, ale wydarzenie zostało opóźnione z powodu pandemii koronawirusa.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.