Chengdu Science Fiction Museum gospodarzem Worldcon. Wielki sukces projektu ZHA
Chengdu Science Fiction Museum gospodarzem Worldcon. Wielki sukces projektu ZHA
zdj. ATCHAIN
Największa na świecie impreza science fiction Worldcon odbędzie się w Chengdu Science Fiction Museum, zaprojektowanym przez Zaha Hadid Architects. Obiekt o powierzchni 59 000 metrów kwadratowych, który będzie gospodarzem 81. dorocznej Światowej Konwencji Science Fiction, ma z czasem stać się tętniącym życiem centrum innowacji i miejscem spotkań społeczności.
Liczące ponad 20 milionów mieszkańców miasto Chengdu z każdym rokiem przekształca się w globalne centrum innowacji i badań naukowych. Zlokalizowane nad jeziorem Jingrong w nowym w dzielnicy Pidnu w Chendgu, Muzeum Science Fiction w Chengdu zapewni miastu maksymalną elastyczność w organizowaniu różnorodnych wystaw, konferencji i wydarzeń związanych z fantastyką naukową oraz nauką.
zdj. ATCHAIN
Muzeum wydaje się unosić nad powierzchnią jeziora. Jego wyjątkowa, lekka konstrukcja, opracowana za pomocą najnowszych zdobyczy technologii, zapewni użytkownikom optymalny komfort, spełniając jednocześnie standardy chińskiego programu ekologicznego budownictwa. Naturalna wentylacja , fotowoltaika oraz inne zastosowane systemy sprawią, że obiekt będzie miał stosunkowo niewielki wpływ na środowisko naturalne.
zdj. ATCHAIN
Połączony z infrastrukturą miasta, projekt tworzy ścieżkę, która połączona jest z muzealnymi galeriami wystawowymi, placówkami edukacyjnymi, kawiarniami i innymi udogodnieniami, z których mogą korzystać użytkownicy. Otaczający Muzeum teren jest porośnięty rodzimymi krzewami, a doskonale przemyślany projekt krajobrazu umożliwia gromadzenie i magazynowanie wody deszczowej w celu jej naturalnej filtracji i ponownego wykorzystania.
Czy można pogodzić przeżywanie doświadczeń duchowym z brakiem przynależności do określonej grupy religijnej? Platforma konkursowa UNI zaprasza architektów, studentów i miłośników architektury do nadsyłania wizji budynku sakralnego, który połączy ludzi wszystkich wiar, a także agnostyków i ateistów.
Letni domek, zaprojektowany przez estońskie biuro architektoniczne B210, wznosi się na palach nad bagnistym terenem, pozwalając mieszkańcom na podziwianie naturalnego otoczenia budynku. Wygodna, nowoczesna konstrukcja posiada schody prowadzące na znajdujący się na dachu taras, będący doskonałym miejscem do spotkań towarzyskich i relaksu.
Studio Toprojekt wygrało konkurs na najlepszy projekt nowej siedziby gdańskiej Izby Lekarskiej. Zwycięska wizja została wyłoniona spośród prac takich biur jak OVO Grąbczewscy, Kwadrat, Roark Studio i HMS Architektura. W skład nagrodzonego zespołu wchodzą: Karol Wawrzyniak, Pushkraj Tambdey, Adriana Łukowska, Marek Wawrzyniak, Agata Skiba, Marzia Maria Petricci oraz Katarzyna Ostrowicz.
Studio Wutopia Lab przedstawia oryginalny projekt księgarni specjalizującej się w sprzedaży książek poetyckich. Sklep znajduje się we wnętrzu historycznego kościoła św. Mikołaja w Szanghaju w Chinach.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.