Chengdu Science Fiction Museum gospodarzem Worldcon. Wielki sukces projektu ZHA

Chengdu Science Fiction Museum gospodarzem Worldcon. Wielki sukces projektu ZHA

zdj. ATCHAIN

Największa na świecie impreza science fiction Worldcon odbędzie się w Chengdu Science Fiction Museum, zaprojektowanym przez Zaha Hadid Architects. Obiekt o powierzchni 59 000 metrów kwadratowych, który będzie gospodarzem 81. dorocznej Światowej Konwencji Science Fiction, ma z czasem stać się tętniącym życiem centrum innowacji i miejscem spotkań społeczności.

Liczące ponad 20 milionów mieszkańców miasto Chengdu z każdym rokiem przekształca się w globalne centrum innowacji i badań naukowych. Zlokalizowane nad jeziorem Jingrong w nowym w dzielnicy Pidnu w Chendgu, Muzeum Science Fiction w Chengdu zapewni miastu maksymalną elastyczność w organizowaniu różnorodnych wystaw, konferencji i wydarzeń związanych z fantastyką naukową oraz nauką.

zdj. ATCHAIN

 

Muzeum wydaje się unosić nad powierzchnią jeziora. Jego wyjątkowa, lekka konstrukcja, opracowana za pomocą najnowszych zdobyczy technologii, zapewni użytkownikom optymalny komfort, spełniając jednocześnie standardy chińskiego programu ekologicznego budownictwa. Naturalna wentylacja , fotowoltaika oraz inne zastosowane systemy sprawią, że obiekt będzie miał stosunkowo niewielki wpływ na środowisko naturalne.

zdj. ATCHAIN

 

Połączony z infrastrukturą miasta, projekt tworzy ścieżkę, która połączona jest z muzealnymi galeriami wystawowymi, placówkami edukacyjnymi, kawiarniami i innymi udogodnieniami, z których mogą korzystać użytkownicy. Otaczający Muzeum teren jest porośnięty rodzimymi krzewami, a doskonale przemyślany projekt krajobrazu umożliwia gromadzenie i magazynowanie wody deszczowej w celu jej naturalnej filtracji i ponownego wykorzystania.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.