Kengo Kuma dla Aman. Nowy projekt w Miami Beach
Japońskie biuro architektoniczne Kengo Kuma and Associates przedstawiło projekt pierwszego wieżowca mieszkalnego w Stanach Zjednoczonych. Będzie to pierwszy tego typu projekt znanego studia w USA.
Projekt domu jednorodzinnego Slab House, stworzony i opublikowany przez studio mode:lina™ to kwintesencja nowoczesności. Przestronny i dopracowany w najmniejszym szczególe dom powstał w okolicach Poznania, na działce o charakterystycznym ukształtowaniu.
Projekt pracowni architektonicznej mode:lina™ jest wynikiem owocnej współpracy zespołu, w skład którego weszli Paweł Garus, Jerzy Woźniak, Małgorzata Wawrzynek, Kinga Kin, Anna Kazecka-Włodarczyk oraz Natalia Wasicionek. Studio mode:lina™ opracowało ten wyjątkowy projekt we współpracy z Pracownią Architektoniczną Poznań-Projekt i Pracownią Projektową Jacek Kryske.
Dom Slab House, którego nazwa pochodzi od angielskiego określenia na betonową płytę, znajduje się na stromej działce. Wzgórzyste ukształtowanie powierzchni mogłoby sprawić nie lada problem architektom, lecz ci wykorzystali pozornie niekorzystne okoliczności na korzyść projektu. Kolejne trzy poziomy domu zostały wyraźnie oddzielone grubymi płytami, co nadaje projektowi wizualnej spójności. Płyty ogrodzono szklanymi ekranami, dzięki czemu na każdej kondygnacji budynku znajdują się wygodne tarasy.
Dom został utrzymany w stonowanej kolorystyce, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Elewacje pokrywają farba w kolorze kości słoniowej, grafitowa płyta oraz gustowne drewniane deski. Wnętrza zaaranżowano tak, by pozostały jak najbardziej minimalistyczne i skromne. W pomieszczeniach królują biel i szarość. Skromnego wystroju dopełnia starannie dobrany drewniany parkiet i nowoczesne, modne oświetlenie.
Japońskie biuro architektoniczne Kengo Kuma and Associates przedstawiło projekt pierwszego wieżowca mieszkalnego w Stanach Zjednoczonych. Będzie to pierwszy tego typu projekt znanego studia w USA.
Zaha Hadid Architects i Hyperloop Italia ujawniły wizualizacje kolejnego etapu prac nad nowym projektem z dziedziny transportu publicznego. Jak mówią twórcy projektu, ich współpraca ma na celu połączenie architektury, inżynierii i urbanistyki w celu stworzenia maksymalnie wydajnej i zrównoważonej sieci transportowej.
Koreańskie studio LMTLS przedstawia interesującą propozycję zagospodarowania nieco zapomnianej przestrzeni miejskiej w Seulu. Czy ten falisty, pełen kwiatów krajobraz ma potencjał, by mieszkańców miasta do aktywnego spędzania czasu?
OMA i Iyad Alsaka zaprezentowali wizję miasteczka akademickiego w Dubaju. Obiekt został zaprojektowany dla Government of Dubai Knowledge Fund.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.