Clark Centre for the Arts w Toronto

Clark Centre for the Arts w Toronto

Clark Centre for the Arts w Toronto, zdj. Taylor Hazell Architects

Ogłoszono plany rewitalizacji Clark Centre for the Arts w Toronto. Za projekt przebudowy odpowiada pracownia Taylor Hazell Architects. Architektom zależało na powiększeniu możliwości muzeum i zwiększeniu zaangażowania odwiedzających go gości – zarówno wielbicieli sztuki, jak i samych artystów.

Nowe Clark Centre for the Arts będzie zaoferuje zwiedzającym różnorodne przestrzenie wystawiennicze, pięć specjalistycznych pracowni artystycznych i innych pomieszczeń sprzyjających organizacji wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Podsumowując, rewitalizacja obiektu uzupełni posiadaną przez Muzeum przestrzeń o kolejne 600 stóp kwadratowych do dyspozycji kuratorów i zwiedzających.

Clark Centre for the Arts w Toronto, zdj. Taylor Hazell Architects

 

Clark Centre for the Arts za swoją misję obrało wspieranie rozwoju artystów i odbiorców sztuki. Dlatego właśnie nieustannie podejmuje działania zrzeszające środowisko artystyczne, dzięki którym jego członkowie mają okazję, aby spotykać się, uczyć i wymieniać doświadczenia. Oprócz tego organizowane są rzecz jasna wystawy, warsztaty i różnorodne wydarzenia publiczne. Jako, że inwestycja projektu Taylor Hazell Architects znajduje się w pewnym oddaleniu od głównego budynku, blisko zalesionego terenu, będzie idealnym miejscem do tworzenia i eksponowania dzieł sztuki, z dala od miejskiego zgiełku.

Clark Centre for the Arts w Toronto, zdj. Taylor Hazell Architects

 

Inwestycja powstanie w ramach renowacji Guild Park and Gardens, terenu o powierzchni ponad 80 akrów, znajdującego się na Scarborough Bluffs.  Guild Park and Gardens, który łączy w sobie architekturę, naturę i tereny gotowe do wykorzystania przez lokalną społeczność, jest idealnym miejscem do propagowania kultury, a także zacieśniania więzi w obrębie osób związanych z Muzeum.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.