Mars Trip

Mars Trip

Materiały organizatora

Platforma UNI zaprasza architektów i studentów do udziału w międzynaorodowym konkursie Mars Trip. Przedmiotem konkursu jest centrum wiedzy o kosmosie, które pobudzi ciekawość zwiedzających i zachęci ich do dalszego zgłębiania tajników kosmosu.

Centrum edukacyjne ma być miejscem, w którym osoby w każdym wieku będą mogły poznać tajemnice kosmosu oraz tajniki pracy kosmonautów. Dzięki nowoczesnym technologiom będą oni mogli doświadczyć tego, czego doświadczają naukowcy na misjach kosmicznych.

„NASA przewiduje, że rok 2030 będzie początkiem eksploracji Marsa. Orion, kapsuła kosmiczna, jest opracowywana, aby przewozić ludzi na Księżyc, a w przyszłości także na Marsa. Firma SpaceX, najnowszy gracz na rynku innowacji, również interesuje się Czerwoną Planetą. Elon Musk, jego dyrektor generalny publicznie ogłosił, że ludzkość musi stać się gatunkiem zamieszkującym wiele planet. Jego plany zakładają, ż miliony ludzi będzą żyć na Marsie jeszcze przed końcem tego stulecia. Jak będzie wyglądała eksploracja kosmosu po 10 latach od pierwszego lądowania na Marsie” – pytają organizatorzy konkursu.

Termin rejestracji mija 7 marca 2022. Prace można składać do 8 marca 2022. Więcej informacji znajdziecie na stronie organizatora.

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.