Coffey Architects dla City College Norwich

Coffey Architects dla City College Norwich

Digi Tech Factory, zdj. Coffey Architects

City College Norwich w Norfolk w Wielkiej Brytanii doczekał się nowego budynku, za którego projekt odpowiada studio Coffey Architects. Obiekt, który jest nowym centrum edukacji cyfrowej, charakteryzuje się elewacją pokrytą białymi panelami z perforowanego metalu.

Budynek o powierzchni 2877 metrów kwadratowych połączy pod jednym dachem wydziały technologii, inżynierii i projektowania z laboratoriami robotyki i informatyki. Znajdą się w nim nowoczesne, przystosowane do potrzeb współczesnych studentów sale lekcyjne i laboratoria.

Digi Tech Factory, zdj. Coffey Architects

Sercem nowego budynku będzie atrium, w którym nauczyciele i studenci będą mogli spotkać się między zajęciami, wymienić się doświadczeniami i zawiązać nowe przyjaźnie. Wokół niego znajdą się przestrzenie dydaktyczne. Ekrany, którymi pokryte są ściany budynku, osłaniają wnętrza od otoczenia, jednocześnie pozwalając dzięki perforacjom na optymalne doświetlenie sal lekcyjnych. „Manipulacja światłem jest znakiem rozpoznawczym naszego studia; często badamy to zagadnienie, tak jak tutaj, poprzez użycie zewnętrznego ekranu w celu zapewnienia dostępu światła, podkreślenia tekstury i kontroli związków z otoczeniem” – wyjaśniają architekci odpowiedzialni za projekt.

Digi Tech Factory, zdj. Coffey Architects

Architekci ze studia Coffey wykorzystali w budynku gotowe komponenty, w tym stalową ramę, panele kompozytowe i szkło pokryte powłoką aluminiową, co przyśpieszyło budowę obiektu, a także nadało mu nowoczesnego charakteru. 

Udostępnij wpis

Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.

Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.