City College Norwich w Norfolk w Wielkiej Brytanii doczekał się nowego budynku, za którego projekt odpowiada studio Coffey Architects. Obiekt, który jest nowym centrum edukacji cyfrowej, charakteryzuje się elewacją pokrytą białymi panelami z perforowanego metalu.
Budynek o powierzchni 2877 metrów kwadratowych połączy pod jednym dachem wydziały technologii, inżynierii i projektowania z laboratoriami robotyki i informatyki. Znajdą się w nim nowoczesne, przystosowane do potrzeb współczesnych studentów sale lekcyjne i laboratoria.
Sercem nowego budynku będzie atrium, w którym nauczyciele i studenci będą mogli spotkać się między zajęciami, wymienić się doświadczeniami i zawiązać nowe przyjaźnie. Wokół niego znajdą się przestrzenie dydaktyczne. Ekrany, którymi pokryte są ściany budynku, osłaniają wnętrza od otoczenia, jednocześnie pozwalając dzięki perforacjom na optymalne doświetlenie sal lekcyjnych. „Manipulacja światłem jest znakiem rozpoznawczym naszego studia; często badamy to zagadnienie, tak jak tutaj, poprzez użycie zewnętrznego ekranu w celu zapewnienia dostępu światła, podkreślenia tekstury i kontroli związków z otoczeniem” – wyjaśniają architekci odpowiedzialni za projekt.
Architekci ze studia Coffey wykorzystali w budynku gotowe komponenty, w tym stalową ramę, panele kompozytowe i szkło pokryte powłoką aluminiową, co przyśpieszyło budowę obiektu, a także nadało mu nowoczesnego charakteru.
Instalacja l'Arc de Triomphe Wrapped autorstwa zmarłych niedawno artystów Christo i Jeanne-Claude już niedługo zostanie oficjalnie odsłonięta. Znany na całym świecie paryski Łuk Triumfalny został udekorowany srebrzącą się tkaniną i niemal 3000 metrów czerwonej liny.
Studio Kengo Kuma & Associates prezentuje projekt Muzeum Literatury Dziecięcej Eiko Kadono – nową instytucję kultury, w którym młodzi mogą doświadczyć bajkowego świata fantazji, wymyślonego i opisanego przez uznaną japońską autorkę książek dla dzieci - Eiko Kadono.
Projekt Dacza to mobilny dom zaprojektowany przez Annę Busch we współpracy z architektami Barbarą i Andrzejem Adamczykami oraz architektką Moniką Binkowską. Prosty i bezpretensjonalny, doskonale wpisze się w kontekst naturalny, jak i miejski – w zależności od tego, gdzie zechcą postawić go jego właściciele.
David Chipperfield Architects i Enzo Enea zaprojektowali luksusowe osiedle mieszkaniowe nad brzegiem jeziora Scharmützelsee w Niemczech. Projekt, nazwany Marina Apartments, powstał dla niemieckiej firmy architektonicznej Artprojekt Group.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub
nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.
comments powered by Disqus
Newsletter Architectu
Otrzymuj informację o nowych wpisach, produktach, wywiadach.
Strona korzysta z plików cookie w celu realizacji usług zgodnie z Polityką prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do cookie w Twojej przeglądarce lub konfiguracji usługi.
Komentarze
Architectu moderuje komentarze do ułatwiania świadomej, merytorycznej, cywilnej rozmowy. Obraźliwe, bluźniercze, autopromocyjne, wprowadzające w błąd, niespójne lub nietypowe komentarze zostaną odrzucone. Moderatorzy pracują w godzinach pracy i akceptują tylko komentarze napisane w języku polskim.